į pradžią turinys susisiekite  
PSX ŽAIDIMŲ PRAĖJIMAI, PATARIMAI, KODAI
Tomb Raider III [Pilnas Žaidimo Praėjimas] + [Kodai]

Įvadas

Na štai, Lara vėl keliauja ieškoti nuotykių. Jei jos ankstesnės kelionės pasirodė jums įdomios, tada pažiūrėkite, kas bus paruošta šiame žaidime. 

19 lygių, išdėstyti po 5 vietoves, 59 paslaptys, slaptas lygis, nauji priešai, naujos galimybės ir naujos transporto priemonės. 

Kaip ir anksčiau, mes jums pasakysime viską, ką reikia žinoti, kad praeitumėte šį žaidimą ir gautumėte gerus rezultatus. 

Norint patekti į slaptą lygį, turite surasti visas 59 slėptuves (secret).

Tomb Raider 3 nėra linijinis - tris lygius galima praeiti bet kuria tvarka, todėl pagalbos meniu yra kitoks. Norėdami sužinoti daugiau apie bet kokį lygį, pirmiausia pasirinkite zoną, esančią ekrano viršuje, kuriame lygis yra, - kairėje bus atidaromas papildomas meniu. Čia ir ieškokite tai, kas jus domina.

 

Naujos funkcijos

Dabar Lara, be kita ko, taip pat gali lenktyniauti ("Sprint"), šliaužti (Crawl) ir siūbuoti kaip beždžionė ("Monkey Swing"). Žinoma, visi šie įgūdžiai bus naudingi žaidime - daugelio etapų negalima užbaigti be jų. Naujos transporto priemonės (Vehicles). Trečiajame žaidimo variante "Lara" gali plaukti laivu (boat), baidarėmis (Kayak), važiuoti vagonėliu ("Mine Cart") ir motociklu ("Quad Bike", ATV), taip pat naudotis povandeniniu laivu (Underwater Propulsion Unit, UPU)

 

Kova

Kovos technika labai nepasikeitė. Pagrindinis dalykas, kurį reikia atsiminti, kada kovojate su keliais priešais, tai: nedelsiant sustabdyti šaudymą, jei priešas nukrito ir nuolat judėti. Tokiu būdu, sutaupysite šovinius ir patys daug nenukentėsite. Lara gali taikytis labai tiksliai, taip kad nestovėkite vienoje vietoje ir nebijokite šokinėti.

 

Daiktų sąrašas

* Chronometras (Stopwatch)

Lara vis dar nešiojasi su savimi chronometrą - jis parodo laiką, kada lygis buvo baigtas, taip pat leidžia sužinoti, ar praleidote kokią nors paslaptį. Chronometras taip pat padeda neprarasti orientacijos ir nustatyti visas pasaulio puses.

 

Apšvietimo raketos (Flares) (toliau vadinsime - žvakės)

Šie dalykai nieko negali nužudyti, bet jie bus nepakeičiami, kai turėsite apšviesti teritoriją, ieškodami spąstų, jungiklių ir kitų svarbių dalykų. Šioje žaidimo versijoje bus daug tamsių vietų, todėl įsitikinkite, kad apšvietimo raketos visada būtų po ranka. 

Beje, šuviai iš pistoletų, taip pat gali trumpai apšviesti aplink jus esančią teritoriją.

 

Pistoletai (Pistols)

Šitą seną gerą ginklą, Lara atsinešė dar iš pirmosios žaidimo dalies. Naudokitės "John Woo-stiliumi", kad susidorotumėte su pirmaisiais priešais. Kiekvieną kartą, kai paspaudžiamas trigeris, sudirba automatinio taikymosi sistema.

 

Nupjaustavamzdis (Shortgun)

Jį reikia naudoti kovojant su priešų grupe, tuomet vienu metu galite užkabinti keletą piktadarių. Iš jo taip pat gerai šaudyti prie pat priešo, tokiu atveju pažeidžiamumas bus labai didelis.

 

"Dykumos Erelis" (Desert Eagle)

Šis ginklas yra galingesnis nei pistoletai. Iš tikrųjų "Desert Eagle" yra "Magnum" ekvivalentas, iš ankstesnių žaidimo versijų. Jis bus labai naudingas artimoje kovoje, ypač, kai turite išvengti priešo išpuolių.

 

Harpūninis šautuvas (Harpoon Gun)

Geras ginklas, bet labai ilgai perkraunamas, todėl tikėkitės tik vieno šūvio. Su juo galite sulaikyti priešą ir nuplaukti į saugią vietą. 

Harpūną sunku surasti, todėl šaudykite tik tada, kai tai tikrai būtina.

 

Uzi (Uzi's)

Šis senas, geras, draugas taip pat atsirado iš pirmųjų žaidimo versijų. 

Sužalojimo  galia yra labai didelė, taigi išsaugokite jį priešams, esantiems vėlesniuose lygiuose.

 

Granatsvaidis (Grenade Launcher)

Šis ginklas jau yra rimtesnis. Granata sprogsta tik po saugiklio detonacijos ir iki to laiko ji skris bent 25 metrus. Taigi, granatsvaidis yra tolimojo veikimo ginklas, kas  savaime yra gerai, nes nenorite būti šalia sprogimo, kurį patys padarėte! Taip pat nereikėtų iškart po šūvio, bėgti strimgalviais į priekį. Neskubėkite, palaukite sprogimo, suskaičiuokite žuvusius, tuomet galite judėti į priekį.

 

Raketų paleidimo priemonė (Rocket Launcher)

Na ką galime pasakyti apie tai? Sunaikina viską, į ką pataiko. 

Nešvaistykite be reikalo užtaisus - jie žaidime pasitaiko ypač retai.

 

Automatinis šautuvas MP5

Lara pakeitė savo M-16 į šį automatinio šautuvo modelį. Jis idealiai tinka šaudyti į tolimus taikinius. 

Deja, su juo negalima vienu metu šaudyti ir bėgti ar šokinėti.

 

Ginklai ir šaudmenys

Ginklų užtaisai yra išsibarstę po visus lygius. Visada laikykitės senos ir protingos taisyklės: išsaugokite galingesnius ginklus sunkesniems priešams. Kartais čia rasite patarimų, kaip geriausiai naudoti ginklus prieš tam tikrus priešus, bet apskritai jūs galite laisvai pasirinkti kovos taktiką. Kartais tose vietose, kur turi gulėti ginklas, bus tik šoviniai. Tai reiškia, kad jūs jau turite tokius ginklus, ir daugiau nebepanešite.

Prieš pradėdami realų žaidimą, atidžiai ištyrinėkite Laros dvarą. Čia daug pasikeitė. Išsiplėtė gimnastikos salė, atsirado šaudykla, kurioje galima pašaudyti. Nepamirškite ir motociklo raktų - galite pavažinėti aplink namą.

Pateksite į patį įvykių sūkurį. Dabar Lara yra Indijoje, ieškodama garsiojo "Infanda artifact" artefakto.

Taigi, susipažinome su istorija, laikas imtis žaidimo ...

 

Lara's Home

 

Paskutiniame žaidimo aprašyme beveik nieko nebuvo pasakyta apie Laros namus, nes iš tikrųjų to nieko ir nebuvo. 

Dabar "Lara's House" tapo panašiu į mažą žaidimo lygį - čia daug ko galima rasti ir yra kažkas, dėl ko būtų galima palaužyti galvą. 

Namas buvo šiek tiek perstatytas. 

Laros treniruotės taip pat pasikeitė.

Viskas prasideda miegamajame. Ginklų spinta šiuo metu neužrakinta. Ten rasime dėžutę su žvakėmis. 

Po to eikime prie pagrindinių laiptų. Tolimame  kampe yra durys, vedančios į palėpę. Einame ten, udegame žvakę ir pamatome dėžutę. 

Einame į biblioteką - tai kambarys į dešinę nuo kito kambario, kuriame yra televizorius ir fortepijonas.

Įėję į biblioteką, pasukime į dešinę ir spustelėkime šiek tiek išsikišančią knygą. Atsidarys priešgaisrinis išėjimas. Pakilkime juo į viršų. Ten rasime dėžutes su žvakėmis. 

Dabar mums turi matytis salė. 

Paspaudžiame jungiklį ir atsidarys durys, bet tik labai trumpai.

Šios durys veda žemyn, į kambarį, iš kurio galima įeiti į sporto salę. Norėdami laiku patekti į salę, mums reikės panaudoti visą savo judrumą ir greitį.

Štai patarimas: paspaudus jungiklį bėgame atgal į palėpę, tada leidžiamės į 3-čiojo aukšto laiptų aikštelę. Tada čiuožiame per turėklus ir skubame link gimnastikos salės. Turime suspėti, kol durys užsidarys. Panaudojant sprintą, galime lengvai patekti į rūsį. Tačiau pirmiausia raskime dėžutę, kurią reikės įstumti į skylę po lubomis. 

Tada eikime į akvariumą. Paplaukiokime ten ir suraskime "Racetrack Key". Su jo pagalba atidarykime labirintą, suformuotą iš krūmų.

Larai jis jau ilgą laiką buvo laikomas kaip motokroso trasa. Na, pabandykime pasiekti naują rekordą!

Prieš išeidami iš namų, turime dar užeiti į vieną kambarį. 

Eikime iki baseino ir spustelėkime jungiklį už tranplino. Atsidarys persirengimo kambario durys, ir taps prieinamas kitas jungiklis. Jis atidarys sekančias duris, tiesiai už mūsų, bet labai trumpai. 

Čia jau tikrai turime skubėti - vien tik sprinto neužteks, tiesiog turėsime nerti į uždaromas duris.

Lauke, taip pat yra ką veikti. Treniruočių aikštelė buvo pakeista taip, kad Lara galėtų sustiprinti savo naujus įgūdžius. 

Šaudykloje pamatysime Jeevesą (Jeeves) Laros liokajų, begiojantį aplinkui, su kostiumu, šalmu ir dar su padėklu. 

Pabandykime į jį pašaudyti, nors nužudyti jo vistiek nepavyks.

Taigi, kai ištirsime Laros dvarą ir aplinką, ateis laikas užsiimti tikru darbu.

Eikime iki  pagrindinių vartų ir spustelėkime mygtuką. Žaidimas prasideda ...

 

INDIA

The Jungle

 

Priešai: Beždžionėlės, Tigrai, Piranijos

Leidžiamės nuolydžiu žemyn, į dešinę, kol atsidursime ant plokščio kyšulio. Tada užlipkime ant geltonos uolos, pritūpkime ir suraskime pirmąją slėptuvę, kurioje rasime nupjautavamzdį. 

Dabar tęskime nusileidimą žemyn ilgu nuolydžiu. 

Pakeliui pašokime ir atsidursime ant pasvirusio medžio kamieno. Nušaukime beždžionę ir šokime žemyn. Atsidursime ant plokščio kyšulio tarp pleištų. 

Dabar pasisukime į kairę, nušokime ir judėkime žemyn nuolydžiu, kol atsidursme ant kito kyšulio. Ten rasime vaistinėlę (Medikit). Čia galime suaktyvinti spąstus, kurie nuridens ant mūsų akmenininį rutulį. Kaip tik išgirsime dundesį, greitai peršokime į šoną, kitaip papulsime ant šitų spastų.

Iš karto už medžio yra sritis, kurioje galima rasti žaidimo išsaugojimo Akmenį (Save Gem) ir antrąją slėptuvę. Joje rasime šovinius ("Shells") nupjautavamzdžiui. 

Po to leidžiamės žemyn ir einame po arką į kairę. 

Paimame kitą Akmenį ir užlipame ant kolonos.

Čia, kairėje, guli šoviniai. O jei grįšime prie sienos, galime rasti trečią slėptuvę. Šovinius rasime dviejuose įtrūkimuose, į kairę nuo krioklio. 

Dabar eikime po arka dešinėje. Mažoji beždžionė slepiasi kairėje. Ji nesukelia rimtos grėsmės, bet vis tiek ją nušaukime. Dėl viso pikto…

Visai šalia, už mažo krūmo, yra kanalas, vedantis prie jungiklio. Paspauskime jį ir grįžkime prie atsidariusių vartų.

Praeikime pro vartus ir įeikime į tamsią salę. Dešinėje nuo mūsų yra jungiklis, o kairėje spąstai - judanti siena su spygliais. 

Paspauskime jungiklį ir greitai įšokime į nišą, kad išvengtumėme spąstų. Kai siena praeis šonu, praeikime į salę ir tada įeikime į praėjimą. 

Pereikime juo ir nusileiskime virve prie kvadratinio bloko. Užlipkime ant bloko ir peršokime nuo jo prie kitos angos. 

Perėjęją, atsidursime naujame sektoriuje. Jei dėl neatsargumo pateksime į upę, nesistenkime susidoroti su srautu. Palaukime, kol jis išneš mus per tunelį į mažą baseiną, kuriame galėsime saugiai išlipti ant žemės. Tik saugokimės piranijų! 

Pasiruoškime, kai gražus, bet mirtinai pavojingas tigras stengsis papietauti mumis. Šiuo atveju pistoletai labai padės. 

Raskime tuščią medį, jame turėsime surasti jungiklį ir jį paspausti. Atsidarys vartai, o tuo pačiu metu atriedės didžiulis akmeninis riedulys. Išvenkime jo ir eikime ten, iš kur jis išriedėjo. Ten randasi dar vienas jungiklis, kuris atveria vartus už kampo. Praeiname pro juos ir nušauname tigrą. 

Pasukime dešinėn į griuvėsius, kur rasime šovinius - jie bus ant nuolydžio kairėje.

Kitame sektoriuje tigras vėl mus užpuls - vėl turėsime šaudyti. Einame į priekį, kol pamatysime kažką panašaus į rūką, pakilusį iš duobės dugno. Ši duobė – spąstai. Laikykimės nuo jos kuo toliau. Apeiname ją iš dešinės ir tarp medžių rasime  šovinius. Prašliauškime po nukritusiu medžiu ir nušaukime dar vieną tigrą. 

Tada paimame Akmenį.

Stojame po medžiu, pašokame aukštyn, kabinamės už šakos ir lipame į viršų. Čia randasi ketvirta slėptuvė. 

Nušokame į duobę su ietimis. Duobė turi plokščius kraštus, tad jais galima šokinėti. Judame kraštu ir netrukus ietys mums nebus baisios. 

Prie uolų paimame šovinius, tada pralendame pro tunelį. Praeinant tarp iečių, netrukus atsidursime išorėje. Grįškime vėl prie medžio.

Prieiname prie nuolydžio, prismaigstyto iečių ir nušauname beždžionę. Po to einame tarp iečių ir įsibėgėjus peršokame per salę. Užlipkime ant nuolydžio ir nusileiskime žemyn. 

Užsikabiname už kyšulio krašto, stengiantis nenukristi, tada atidžiai judame į dešinę - ten yra Akmuo.

Užlipame į viršų ir einame per tamsų praėjimą. Čia reikia panaudoti žvakę, kuri padės surasti beždžionę. Nušaukim ją. Toliau rasime jungiklį - jis yra praėjimo pabaigoje. 

Jungiklis atveria vartus apačioje. Be to, jis įjungia spąstus - nuriedės akmeninis riedulys. Turėsime labai greitai pabėgti iš praėjimo, kitaip bus blogai.... 

Kai pavojus praeis, grįžtame į praėjimą ir surandame virš jungiklio esantį kyšulį. Ant šio kyšulio yra penktoji slėptuvė. Ten rasime šovinius.

Grįžtame į džiungles ir pamatysime beždžionę, kuri bando mus įvilioti į spąstus. Kai atsidursime reikalingame sektoriuje, nuriedės rieduliai, todėl būkime budrūs. Kai nuriedės trečias akmuo, galime saugiai lipti į šlaitus, link krūmų. 

Atsidūrę kalvos viršuje, pasukime į dešinę, už krūmų rasime olą. Šalia paimkime vaistinėlę ir nusileiskime į olą. Bet pasistenkime laiku užsikabinti už kyšulio, nes apačioje yra prismaigstyta iečių. Prisitraukime aukštyn ir eikime į praėjimą, kur randasi šeštoji slėptuvė, kurioje guli žvakės ir Akmuo.

Peršokime ant kito nuolydžio, tada ženkime truputį atgal ir vėl pašokime, užsikabindami už kyšulio krašto. Prisitraukime ir išlipkime iš duobės. 

Grįžkime prie spąstų iš akmenų ir eikime prie upės. Nerkime į ją ir plaukime į dešinę. Ant kranto guli šoviniai. Susirenkame juos. 

Peršokime į nedidelę salą, o iš ten lipkime ant kyšulio, kuriame rasime jungiklį. Jis  atidaro duris, kurios randasi visai netoli mūsų. Įsibėgėjus peršokame ant sekančios salelės, tada lipame ant kyšulio, iškart už kolonos. Kanatais nusileiskime žemyn ir eikime į salę kairėje. 

Kolonos viršuje rasime Akmenį. Ir iš ten galėsime nušauti porelę tigrų.

Dabar būtina praeiti į plyšį, esantį krioklio dešinėje. Pirmiausia reikės užtvindyti šią salę. Norėdami tai padaryti, eikime į kairę, į tamsų praėjimą. Jis išves mus prie baseino. Žvakės guli ant kyšulio - jos bus labai naudingos. Dabar eikime dešinėn ir iki galo. 

Perstumkime bloką ir vartai atsidarys, už kurių yra kitas jungiklis, kuris atidaro už neseniai perkelto bloko esantį liuką. 

Grįžkime į ankstesnį kambarį ir užlipkime ant Siaurojo tilto, kurio abiejuose galuose yra po jungiklį. Paspauskime abu ir kambaryje šalimais atsidarys vartai.

Eikime į šį kambarį - už atidarytų vartų rasime dar vieną jungiklį, kuris leis užpildyti vandeniu reikalingą kambarį. Dabar reikės šiek tiek paplaukioti, norint patekti į ankstesnį kambarį. 

Čia reikia praeiti pro duris tarp dviejų fakelų.

Plaukiame iki tolimo krioklio ir išlipame ant kranto. Įeiname į praėjimą ir lipame laiptais. 

Dabar einame per krioklį, užlipame ant kyšulio virš antrojo krioklio ir įsibėgėję šokame ant kyšulio virš pirmojo krioklio. Čia rasime jungiklį, kuris atvers vartus po vandeniu.

Šokame į vandenį ir ieškome laiptų, pagamintų iš žalio akmens. Tada išlipame į krantą ir lipame ant nuolydžio. Nuo jo šokame ant sekančio nuolydžio, kur rasime Akmenį. 

Šokame atgal į vandenį ir plaukiame pro vartus. Netrukus papulsime į kambarį, kuriame guli šoviniai, saugomi tigro. Nužudome tigrą ir paimame viską, ką rasime kambaryje. Tada laiptais pakilkime į viršų.

Pasukime už kampo ir nušaukime beždžionę. Pas ją paimkime raktą "Indra Key". Pažvelkime žemyn - ten pasislėpęs tigras. Nušaukime jį iš viršaus. Iš čia tai bus lengviau ir saugiau padaryti. 

Kai eisime kyšuliu, pabandykime nepapulti į smiltainį. Įtrauks! 

Atidarykime duris su "Indra Key" raktu. Kairėje rasime šovinius. 

Dabar palikime lygį.

Lygis praeitas.

 

INDIA

Temple Ruins

 

Priešai: Gyvatės, Piranijos, Beždžionėlės, Statulos.

Praeikime keliuku į priekį ir nušaukime gyvates. Jei vis dėlto įkando gyvatė, turėsime panaudoti vaistinėlę, kitaip nuodai mus lėtai nužudys. Būtų labai protinga, kad pirmiausiai pabandyti nužudyti visas gyvates ir tik tada išsigydyti save - tokiu būdu nereikės švaistyti brangių ir vertingų vaistinėlių, jeigu gyvatės įkąs keletą kartų.

Netrukus rasime jungiklį, kuris atrakina groteles grindyse. Šokame žemyn ir panaudojame žvakę, norėdami ištyrinėti praėjimą. Paimkime vaistinėlę ir nušaukime gyvatę, saugančią išėjimą. Toliau, pakilkime laiptais ir susirinkime viską, ką rasime. Turėkime omenyje - vanduo yra pilnas piranijų.

Tai gali pasirodyti kvaila, kai aplinkui vien piranijos, bet mums reikia pasinerti į vandenį ir greitai nuplaukti prie briaunos, kuri yra tik vos vos, apsemta vandeniu. Greitai išlipkime iš vandens, kitaip ant mūsų kaulų vargu ar liks bent kiek mėsos. Eikime keliuku ir paspauskime jungiklį. Atsidarys vartai po vandeniu - jie yra tarp dviejų užtvindytų briaunų. Nerkime atgal į vandenį ir plaukime pro šiuos vartus. Tada išlipkime į sausumą ir išsikratykime piranijas iš savo batų.

Priekyje pamatysime visą kalną purvo. Jame reikės surasti vietą, ant kurios galime užšokti. Padarykime tai. Po to eikime į kairę ir peršokime ant nuolydžio iš akmenų. Eikime per jį ir prie antro krioklio pamatysime skylę. Įeiname į ją ir paimame Akmenį. Tada užlipkime į medį.

Jo šakose rasime šovinius ir žvakes. Po to mums reikės pakliūti ant briaunos kairėje pusėje. 

Dar vienas šuolis įsibėgėjus - ir atsidursime prie krioklio, iš kur galėsime praeiti iki antrojo krioklio. 

Šokime žemyn ir praslykime į dešinę - nišoje randasi šoviniai. Prireiks truputį pašliaužioti, kol taps pakankamai erdvu, kad galėtume atsistoti. O dabar atsargiai leidžiamės žemyn.

Kairėje yra briauna - šokame ant jos, prisitraukiame ir užlipame. Nužliaužkime į urvą ir pasistenkime netapti gyvatės auka - jos saugo nuolydžio pradžią. 

Toliau pamatysime įspūdingą statulą, o dešinėje nuo jos - akmeninis blokas. Atitraukime jį ir paimkime šovinius. Tada įlipkime į atsidariusią skylę. 

Kada įeisime į kitą salę, joje atgis akmeninė statula - turėsime bėgti. Bėgiojame aplink žemės krūvą ir šaudome iš nupjautavamzdžio. Kai su priešu bus baigta, užlipkime ant briaunos ir paimkime Akmenį.

Nušokime žemyn pro skylę grindyse ir ten paspauskime jungiklį, kad atidarytumėme vartus. 

Tada, kitas jungiklis padės mums atitraukti akmeninį bloką. 

Sekančiame kambaryje ore suzvimbs apnuodytos strėlytės, tačiau šioje žaidimo versijoje Lara gali šliaužti (Crawl). Greitai nužliaužkime į netoliese esančią skylę ir suraskime pirmąją slėptuvę (čia bus vaistinėlė). Po to labai greitai iš ten dingstam, kitaip mus sutraiškys atriedėjęs akmeninis riedulys.

Toliau šliaužiokime ir surinkime šovinius, vaistinėlę ir žvakes. 

Tada grįžkime į kambarį su statula. Eikime pro vartus ir atsargiai perlipkime per purvą. Stenkimės  nesustoti, kitaip nuskęsime. 

Lipame į dešinįjį šlaitą ir peršokame ant briaunos. Einame  žemyn praėjimu, kol pamatysime jungiklį - jis atvers vartus netoliese.

Įeikime į sekantį kambarį ir pasistenkime peršokti per siūbuojančius ašmenis. Po to  greitai bėkime, kad išvengtumėme judančių spyglių. 

Kylame laiptais ir surandame jungiklį už narvo, kuris atveria vartus viršuje. Nereikia jo spausti - dar kol kas anksti. 

Pirmiausia atitraukime nuo sienos bloką, pastumkime jį į kairę ir užlipkime ant jo. Šokime, užsikabinkime už briaunos krašto ir prisitraukime. Už kampo yra laiptai. Kylame jais, rasime antrąją slėptuvę - joje yra keletas daiktų. Spustelėkime jungiklį ir grįžkime atgal.

Dabar jau galime paspausti jungiklį už narvo. Pastumkime bloką. Užlipkime ant jo ir peršokime ant briaunos. Eikime pro vartus ir nerkime į vandenį. 

Virš mūsų yra vartai, bet norėdami juos atidaryti, turime nuplaukti prie dviejų svertų ir pasukti juos. Dabar galima išnerti ir įkvėpti oro.

Šokame į baseiną ir pasukame dvi poras svertų - jie randasi skirtinguose baseino galuose. Iškart po to atgis statulos, alsuojančios liepsnomis. 

Likęs svertas atidaro duris, kurios po trumpo laiko užsidaro. Už šių durų randasi trečia slėptuvė. Pažiūrėkime įdėmiau ir pamatysime virš mūsų plaukiančias platformas. Liepsnų fone, jos bus aiškiai matomos. Pirmiausia šokime ant pirmosios, o paskui ant antrosios platformos, tada šokime ant briaunos. Paspauskime jungiklį ir nusileiskime. Paimkime Akmenį ir bėkime prie durų kairėje. Skubėkime, nes, kitaip, jos užsidarys ir vėl turėsime lipti į viršų.

Šioje ilgoje salėje narvai stovi kiekviename kampe, o narve dešinėje, be to yra dar ir smaigalių. Spustelėkime jungiklį ir atidarykime patį tolimiausią narvą. Tuo pačiu metu narvas su smaigaliais pradės judėti link mūsų. Greitai bėkime per salę ir pasiimkime "Key of Ganesha", ir tada pasislėpkime už vartų. Kai pavojus praeis, grįžkime į kambarį ir susirinkime šovinius ir vaistinėlę.

Grįžkime į ankstesnį kambarį su baseinu. Šį kartą vanduo bus pakeistas purvu. Prasibraukime per jį ir eikime į praėjimą dešinėje pusėje. Čia rasime žvakes - jų tikrai toliau prireiks. Lipkime laiptais ir labai greitai grįžkime atgal, nes nuriedės didelis riedulys. Po to praeikime į nišą kairėje. Eikime šalia laiptų, kol pamatysime pora vartų ir angą grindyse. Čia kelias išsišakoja - galime eiti į dešinę arba į kairę. Kairėje mūsų laukia spąstai, todėl pirmiausia eikime į dešinę.

Jeigu eisime į dešinę, tai riedulys nuriedės kairiuoju praėjimu. Eikime toliau, paspauskime jungiklį ir eikime pro vartus. Nepasiduokime pagundai ir nekiškime nosies į sienos skylę. Palaukime, kol išsaugosime žaidimą ir tik tada galėsime ramiai susitikti su mirtimi. 

Eikime praėjimu, kol neateisime į didelę salę su statulomis. Paimkime Akmenį ir judėkime toliau. Nužudykime įkyrią beždžionę - ji nugvelbė mūsų vaistinėlę. 

Dabar per sieną nusileidžiame vienu aukštu žemiau.

Turėtumėm atsirasti patalpoje, kurioje anksčiau nužudėme statulą. Lipkime ant briaunos su dviem jungikliais - jie atidarys vartus apačioje. Leidžiamės žemyn ir einame per vartus. Praeikime pro duobę ir toliau pro duris. Dabar reikės paplaukioti, kad pasiekti  kitą jungiklį. Stenkimės nepakliūti po statulos liepsna, o jeigu tai įvyktų, šokime į vandenį ir gesinkime ugnį. Paspaudus jungiklį, galėsime praplaukti pro vartus po vandeniu - tik stenkimės nepakliūti ant nuodingų strėlyčių.

Paimkime paplūdimyje gulinčią vaistinėlę, tada pakilkime ant žole apaugusios briaunos, iš kur galėsime laipteliais užlipti ant kitos briaunos - ji randasi už mūsų. Įsibėgėję peršokime ant briaunos tiesiai priešais mus, tada šokime ant kitos briaunos  ir lipkime ant sienos. Apsisukime aplink ir šokime ant kitos briaunos, kurioje yra gyvatė. Nužudykime ją, o tada šokime ant šios briaunos. 

Sekančiu šuoliu pateksime į kambarį, kuriame yra daugybė spąstų. Nedelsdami eikime į kairę ir šliaužkime - taip išvengsime akmens ir nuodingų strėlyčių. Šliaužkime toliau į kairę ir pasiimkime vaistinėlę, tada šokime į nišą ir ten rasime Akmenį.

Grįžkime prie duobės ir šokime į bet kurį kambario kampą. Eikime tarp ašmenų ir šliaužkime toliau į tunelį, kuris atves į ketvirtąją slėptuvę. Čia guli šoviniai, kuriuos saugo gyvatė. 

Šokame į vandenį ir plaukiame ten, kur radom paskutinį Akmenį. Kampe atitraukime bloką, o už jo atsidarys dar vienas blokas, kurį galima stumti. Už jo rasime jungiklį, kuris užpildo duobę vandeniu. Dabar eikime į sekantį kambarį.

Kaip tik įeisime, ant mūsų nuriedės pora riedulių. Iškarto pasistenkime dingti jiems iš kelio, eikime į kairę - čia reikės peršokti duobę su ietimis. 

Pažvelkime į skylę ir pamatysime, kad vienoje pusėje yra ietys, kitoje - vanduo. Natūralu, kad yra daug protingiau plaukti į kitą kambarį, nors čia laukia ugnimi alsuojančios statulos. Dabar būtina pasinerti ir paspausti jungiklį, kad atidarytumėm vartus. Plaukime per praėjimą ir paimkime antrąjį "Key of Ganesha", raktą, tada užlipkime ant tvirto pagrindo ir išeikime iš čia.

Kitame kambaryje yra dveji vartai su dviem rakto skylutėmis, taigi mums reikia rasti ne vieną raktą, o porą. 

Eikime pro vartus ir greitai atšokime prie laiptų, nes iš viršaus nukris lubos. Lipkime laiptais ir paimkime Akmenį. 

Dešiniame kampe yra blokas, jis turi būti pastūmtas taip, kad jo pagalba galėtumėm pasiekti briauną, o iš ten - prie jungiklio. Iš čia, įsibėgėjus, šokime ant briaunos priešais, o ten suraskime antrą jungiklį - dabar vartai bus atidaryti. Tuo pačiu metu atriedės du rieduliai, kurių gana lengva išvengti. 

Už vartų yra kambarys su dviem juostomis, priešais kiekvieną stovi ugnimi alsuojančios statulos. Liepsnos galima išvengti, jei teisingai apskaičiuosime praėjimo laiką ir naudosime "Sprint"režimą. 

Palaukime, kol liepsna pradės gesti, tada skubėkime ir pasukime į šoną prieš pat statulas, joms pradedant pūsti ugnį dar kartą. Dabar atsirasime naujoje patalpoje, kurioje yra dar viena atgijusi statula. Nužudykime ją ir pasiimkime kardą.

Užlipkime ant briaunos, ant kurios stovi statula, ginkluota įvairiais ginklais. Iškart po to, apačioje atgis dar viena statula. Nužudykime ją ir paimkime kardą, tada įdėkime abudu kardus į likusios statulos rankas. Tokiu būdu galėsime atidaryti išėjimą iš šio kambario. 

Sekančiame kambaryje, kad nužliaužtumėm į kitą kambarį, turime įlipti į skylę. Tada eikime į dar vieną kambarį, kur lauks atgijusi statula.

Po to, kai ją nužudysime, pasiimkime "Key of Ganesha", - jis yra platformoje. Toliau eikime į atsidariusius vartus ir apšvieskime šią vietą. Prabėkime visą kambarį skersai ir paspauskime jungiklį, lubos, sumontuotos su statramsčiais, pradės kristi, todėl patartina suspėti paspausti antrą jungiklį ir atrakinti groteles grindyse prieš tai, kai ištiks bėda. 

Apačioje rasime dar vieną raktą. O taip pat vartus, kurie atsidaro, kai paimame raktą. Dabar galima grįžti į kambarį, kuriame buvo rastas ankstesnis raktas.

Kitame kambaryje yra kabantis ore akmuo ir duobė, užpildyta vandeniu. Kaip tik pateksime į vandenį, stipri srovė neš mus ant iečių kyšančių iš sienų. Todėl pabandykime išplaukti kairę arba dešinę. Po to paspauskime jungiklį. 

Dabar praplaukime atgal ir paspauskime dar vieną jungiklį. Tokiu būdu, visi srautai šioje srityje dings ir bus galima saugiai pasiimti trečią "Key of Ganesha" raktą.

Dabar galime prieiti prie sienos su vartais, ant kurių kabo trys spynos ir, panaudojant tokiu sunkiu darbu įgytus raktus, atidarykime vartus ir pakilkime laiptais. Eikime iki pačio galo ir palikime lygį.

Lygis praeitas.

 

INDIA

Gangus River

 

Priešai: Gyvatės, Beždžionėlės, Grifai

Nepasiduokime pagundai pasivažinėti su motociklu, dar ne laikas. Pirmiausia užlipkime ant kalno, tada pasikabinkime ant krašto ir atsargiai nusileiskime žemyn. Einame į apačią laiptais, vedančiais į kairę. Dabar laukia nelengva užduotis - atlikti keletą tikslių šuolių įsibėgėjus, po kurių atsidursime prie pirmosios slėptuvės.

Atsidūrę slaptoje vietoje, eikime rampa į viršų ir aikštelėje rasime šovinius. 

Dabar grįžkime atgal prie motociklo. Pilnu greičiu peršokime per šlaitą ir važiuokime prie sienos. Kai atsidursime prie duobės krašto, išspauskime iš motociklo visą galią.

Netrukus atsidursime prie nedidelės duobės. Šalia jos yra kopėčios - leiskimės jomis žemyn ir prieisime prie antrosios slėptuvės. 

Toliau, grįžkime atgal prie motociklo ir apvažiuokime ratą. Tada užvažiuokime ant briaunos. Pasiruoškime dideliam šuoliui. Pirmiausia pavažiuokime atbuliniu, o paskui visu greičiu pirmyn. Jei šuolis pavyko, priešais save pamatysime auksines duris. 

Dabar motociklą reikės palikti.

Įsibėgėjame ir šokame į praėjimą. Šliaužiame į priekį, kol galėsime atsistoti, tada užmuškime dvi gyvates, kurios pasislėptos laukia šešėlyje. 

Peršokime per skylę ir atsirasime prie jungiklio, kurį saugo beždžionės. Jungiklis atidaro auksines duris. 

Grįžkime atgal prie motociklo ir važiuojame į priekį, kol pamatysime Akmenį.

Dabar reikia laikytis pagrindinio takelio. Galima, žinoma, važiuoti į dešinę, bet tuomet praleisime keletą slėptuvių ir palaidosime visas viltis pereiti "Slaptą Lygį". Tiesa, dešinysis kelias yra daug trumpesnis išėjimo būdas. 

Jei važiuosime dešiniuoju keliuku,  nukreipkime motociklą į apačią, nelygiu šlaitu ir peršokime per upę. Dabar atsirasime prie tunelio, kuriame sutiksime beždžionę. Nušauname ją ir paimame vaistinėlę. 

Tada važiuojame iki galo, kol atsidursime prie skardžio, nuo kurio galima eiti į vieną iš dviejų praėjimų. Ištyrinėkime šią vietą ir pasistenkime išvengti gyvatės.

Pravažiavimas aukščiau, veda į mažą kambarėlį, kuriame yra Raktas Nuo Vartų (Gate Key). Paimkime jį ir nužliaužkime toliau, kol atsidursime kitame praėjime, kuriame yra Spynos Raktas (Gate Key Locks) ir kelios beždžionės. 

Praeikime į salę, pašokime ir užsikabinkime už briaunos, tada užlipkime ant jo ir išeikime į išorę. Čia pamatysime vartus ir šalia jų pelkę. Paimkime Akmenį, tada leiskimės šlaitu žemyn. Pradėkime lėtėti jau nuo pat pradžios.

Griebkimės už kolonos ir pastumkime ją. Užšokime ant šakos ir nuo jos į praėjimą sienoje. Šiame praėjime galime sutikti beždžiones - nušaukime jas. Šokame keletą kartų į kairę ir ant briaunos susirenkame šovinius. 

Dešinėje randasi namas, kuriame yra antrasis Raktas Nuo Vartų (Gate Key), bet pirmiausia turime pakovoti su beždžionėmis. 

Kai leisimės kopėčiomis, nenuleiskime akių nuo ugnimi alsuojančios statulos. Paspauskime jungiklį ir atsidarys vartai lauke. Scenoje pasirodys naujos beždžionės, tačiau kova vargu ar bus sunki.

Grįžkime į salę su Spynomis ir atrakinkime vartus. 

Sėskime ant motociklo ir peršokime virš pelkės. Apsukime ratą aplink namą, kuriame radome Antrąjį Raktą ir važiuokime šalia upės į džiungles. 

Dabar mums reikia peršokti per upę ir sugrįžti į pagrindinį kelią.

Įvyko viskas greičiau, tačiau, deja, praleidome keleta slėptuvių.

Pravažiuokime dešine šlaito puse ir padarykime didelį šuolį. Po nusileidimo bandykime stabdyti, nes kitaip neišvengsime katastrofos. 

Tęskime važiavimą į kalną ir toliau pasukime į dešinę. Dabar atsidursime dideliame kambaryje su anga grindyse. Judėkime aplink angą ir užvažiuokime ant rampos. Pačiame viršuje nulipkime nuo motociklo. Šalia yra slėptuvė.

Ant kyšulio yra šiek tiek šaudmenų. Surinkime juos, tada pašokime, pristraukime ir nužliaužkime į plyšį, kuris mus atves prie harpūno ir Akmens. 

Grįžkime prie motociklo ir judėkime toliau nuolydžiu, kol pasieksime salę, padalintą į dvi kryptis. Galime judėti bet kuria kryptimi, vis tiek pateksime į kambarį su Akmeniu. 

Dabar važiuokime kitu šlaitu - jis mįslingai vingiuoja, be to, šlaito viduryje yra didelis įtrūkimas. Todėl motociklo greitis turi būti labiau, nei pakankamas, kad jį įveikti. 

Palikime motociklą griovyje, paimkime Akmenį ir eikime ieškoti kitos slėptuvės. 

Lipkime kopėčiomis ir atsidursime ant uolos, iš kur galėsime pamatyti slėptuvę. Iki jos turėsime nueiti per kyšulį į kairėje. Peršokime per skylę ir atsidursime ant kito kyšulio. Saugokimės - plėšrūnai gali būti netoliese. Įsibėgėję peršokime prie kito šlaito, tada vėl pašokime, prisitraukime ir pralįskime iki ketvirtosios slėptuvės. Atgal galima grįžti paprasčiausiai nušokant ant šlaito.

Nuo briaunos virš krioklio, dešinėje matosi kita briauna. Peršokime ant jos ir greitai apsisukime, pasiruošę pakovoti su plėšrūnais. Čia rasime šovinius. O netoliese yra įtrūkimas, vedantis iki penktosios slėptuvės. 

Įsibėgėkime ir šokime, prisitraukime ir slįskime į dešinę. Praeikime per krioklius, užlipkime ant uolos ir palikime lygį.

Lygis praeitas.

 

 

INDIA

Caves Of Kaliya

 

Priešai: Gyvatės, Akiniuotis Bosas iš džiunglių

Šis lygis, iš esmės, yra didelis labirintas, todėl čia bus nurodytos tik tos vietos, kurios yra ypač svarbios sėkmingam lygio praėjimui.

Pirmoje sankryžoje pasukime į kairę ir paimkime žvakes. Kita sankryža išskirta į siaurą plyšį kairėje ir į du apendiksus dešinėje.

Į kairę nuo plyšio eina koridorius. Eikime per jį, kol pasieksime skylę grindyse. Nusileiskime žemyn ir paimkime žvakes, tada grįžkime į lygio pradžią ir eikime dešiniu keliuku.

Prašliaužkime šiek tiek į priekį. Tada reikės bėgti išilgai nuolydžiu, nes iš už nugaros nuriedės riedulys. Greičiausiai teks naudoti "Sprint" režimą, tačiau būkime pasirengę staigiai pasukti iš riedulio kelio, kai būsime apačioje. 

Pasukime į kairę ir ištyrinėkime praėjimą. Reikia panaudoti žvakę. Pastebėsime nišą - greitai ji taps labai naudinga. Tęskime ėjimą išilgai koridoriaus, o kada išgirsime artėjančio riedulio riaumojimą, grįškime ir pasislėpkime nišoje.

Eikime koridoriumi, tada užlipkime ant briaunos ir prašliaužkime į naują praėjimą. Atsargiai - kairėje, už kampo, gali būti gyvatės. 

Grįžkime atgal į kryžkelę ir eikime į dešinį praėjimą, kuris baigiasi aklaviete, tačiau gale rasime šovinius. 

Dabar eikime į praėjimą priešais plyšį. Eikime, kol pamatysime pakilusį grindų plotą. Kairėje yra blokas - pastumkime jį ir dešinėje atsidarys praėjimas. Eikime juo ir pirmoje sankryžoje pasukime į dešinę, o antroje sankryžoje pasukime į kairę. 

Galiausiai, vėl pasukdami į dešinę, pamatysime pažįstamą skylę grindyse.

Šokime į skylę ir eikime koridoriumi, kuris atves mus prie plyšio. Prasisprauskime pro  jį ir eikime prie kitos sankryžos. 

Eikime tiesiai, kol atsidursime kambaryje, kur guli Akmuo ir žvakės. Peršokame per skylę, paimame Akmenį ir atsargiai nusileidžiame į ją.

Oh! Mus apsupo mažiausiai keturios gyvatės. Būdami ant augalo, kambario centre, galime nebijoti gyvačių. Bet visai nesinori tapti riedmenų auka. Beje, kitoje patalpos pusėje yra dar gyvačių! 

Pirmiausia turime išvengti akmenų, o tada jau nužudyti gyvates. Jei bandysime viską padaryti tuo pačiu metu, mums, beveik neabejotinai, įkas. 

Kai su ropliais bus baigta, eikime į koridorių, kur nuriedėjo akmuo, ten rasime vaistinėlę ir Akmenį.

Nusileiskime nuolydžiu žemyn ir kovokime su bosu. 

Pasisukime į kairę ir pasiruoškime šokinėti ir šaudyti. Nuolat judėkime, laikykimės prie sienos ir pabandykime nepakliūti ant monstro raketų - jos yra savireguliuojamos. 

Po pergalės galime pasiimti granatsvaidį ir granatas - jos guli ant briaunų. Negalima pirmiausia paimti granatsvaidįį, o tada kovoti su bosu. Granatos jam nepakenks. 

Dabar galime pasiimti "Infanda Artifact" (jis yra ant platformos, centre) ir baigti savo viešnagę Indijoje.

Lygis praeitas.

 

NEVADA

Nevada Desert

 

Priešai: Grifai, Gyvatės, Bazės apsauga

Nušaukime kelis grifus. Už antros gyvatės, dešinėje randasi raketa.

Eikime į praėjimą už ežero - jis sukasi į dešinę. Gale, kairėje, stumiame akmenį - po juo šoviniai. Einame toliau kalnų takeliu. Šokame ant vidurinės kolonos, kabinamės jos tolimame krašte, kairėje ir nusileidžiame. Apačioje, už spygliuotos vielos ir už trijų gyvačių  ten - vaistinėlė, Akmuo ir žvakės. Išeiti galima, iš naujo pastūmus tą patį akmenį.

Kalnų keliukas atves prie metalinės konstrukcijos. Iš už jos praskris Stealth bombonešis. Tik nesijaudinkime, jis mūsų nebomborduos. 

Dabar esame virš kanjono. Artimiausia užduotis - įlipti į metalinio bunkerio vidų.

Šokime į dešinę, kalnų keliuku, šalia uolos. Nušaukime krūmuose gyvatę. Pabaigoje šokime ant kanjono sienos nuolydžio ir pakibkime ant rankų. Rankomis judėkime į kairę ir nušokime ant žemiau esančios plokščios platformos.

Prieš šokant ant akmeninės arkos, per praėjimą priekyje, einant į bunkerį, eikime už kampo ir paimkime didžiąją vaistinėlę. Pakeliui į bunkerį nužudykime dar vieną gyvatę. 

Randame skylę bunkerio stoge. Pro ją matosi vanduo. Šokime į vandenį. 

Išlipę iš vandens, kairėje, matome krioklį. Bėkime keliuku tolyn, nuo krioklio. Po kelių iškyšulių, atakuos grifas, pabandys, įstumti į vandenį. 

Kelio pabaigoje išsisaugokime žaidimą. Iš pačios aukščiausios vietos, peršokime per kanjoną, į kitą pusę (ten, kur bus matomi du įtrūkimai) ir kabinkimės rankomis. Visa siena yra vienos didelės kopėčios. 

Šliaužkime žemyn, nusileiskime ir kabinkimės rankomis, kol nepasieksime nišos apačioje, dešinėje, virš vandens. Ten rasime šovinius. 

Nerkime į vandenį ir susirinkime šovinius dugne, o po kriokliu rasime žvakes.

Išlipti galima kairėje, ant raudonos plokčios platformos. Eikime iki keliuko ir grįžkime prie sienos-kopėčių. Tik dabar šliaužkime į viršų, ant platformos. 

Keliaukime toliau keliuku, ir dabar jau iki krioklio. Nušaukime krūmose gyvatę. 

Nekriskime į skylę ant platformos, už krūmų - atsidursime vandenyje. 

Pasikabinkime rankomis ant šlaito, kriskime ir kabinkimės už įtrūkimo apačioje. Judėkime rankomis į kairę, iki platformos, prisitraukime į viršų, peršokime prie sienos, vėl prisitraukime ir darykime salto atgal ant platformos aukščiau. Rasime Akmenį.

Bėkime prie urvo - atrodo, kad kažkas nori čia kažką susprogdinti, bet reikalingas  detonatoriaus raktas (Detonator Key). 

Paimkime Akmenį su žvakėmis ir eikime iki platformos krašto, prie krioklio. Šokime per iškyšulį, kito plokščio ploto kryptimi uoloje, kabinkimės ir prisitraukim. 

Reikės šiek tiek pajudėti rankomis ir prisitraukti. Įsibėgėję peršokim ant nuožulnios platformos tarp krioklių, o nuo jos - ant plokščios briaunos, esančios kitoje kanjono pusėje. Paimkime vaistinėlę. 

Dabar šokime ir kabinkimės rankomis už įtrūkimo sienoje. Tada eikime iki galo į dešinę. 

Kai kamera parodo bendrą vaizdą, pamatysime, kad kabome virš plokščio nusileidimo. Atleidžiame rankas, nučiuožiame žemyn ir darom salto atgal ant platformos už nugaros.

Šokime per kyšulius į viršų, pasroviui, iki urvo su vandens ratu. Upės krante,  kairiajame kampe, yra akmenų formacija. Šliaužkime po ja, lipkime laiptais aukštyn ir darykime salto atgal. Rasime uzi ir šovinius. Slėptuvę saugo gyvatė. 

Leidžiamės atgal į urvą su ratu. Už kito akmeninio stulpo laukia gyvatė. Priešingoje urvo pusėje matosi krioklys (galima užlipti dešine siena). Jei pašokinėti ant platformų, toliau šia kryptimi, pamatysime antrąjį krioklį. Čia bus raketa, bet tai nėra žaidimo paslaptis. 

Kairėjė nuo gyvatės yra praėjimas į mažą kambarėlį su lifto šachta.

Žemiau matosi detonatoriaus raktas, tačiau jo dar negalime paimti. Grįžkime prie rato ir lipkime ant jo. Viršuje bėkime pirmyn išdžiūvusia kanalo vaga. Krante nušaukime gyvatę ir du grifus. Nerkime į vandenį.

Apačioje, dešinėje, randasi svirtis, kuri atidaro priešais vožtuvą su šoviniais. Plaukime į kairį baseino kraštą, iki sienos, paspauskime svertą ir nerkime į atidarytą liuką dugne, tarp dviejų sijų. Čia traukime antrą svirtelę ir plaukime toliau. Tokiu būdu nukreipiame vandenį šliuze ant vandens rato. Tada seka  trečioji svirtis, kuri atvers vožtuvą priekyje. Ir, pagaliau, pateksime ant platformos už dviejų krioklių. Koridoriaus gale paspauskime jungiklį - jis pakelia liftą su detonatoriaus raktu. Išlipkime į krantą ir bėkime rakto, pakeliui rinkdami daiktus, upės vagoje.

Nušaukime apsauginį, paimkime iš jo raktą ir grįžkime į urvą su dinamitu. Kad nepatekti į vandenį - tiesiog šokinėkime ant platformų priešinga kryptimi, kaire puse, šalia urvo ir tarpeklio. Paspauskime sprogdiklio rankenėlę. Po sprogimo nuriedės akmuo - greitai atšokime į kairę. Kilkime kaire siena ir lipkime ant plokščios platformos, priešais. Apeiname aplink uolos perimetrą ir įkopiame kitoje pusėje dar aukščiau, ant sekančios briaunos. 

Apačioje randasi bazė.

Nusileiskime ir bėkime aplink tvorą. Pro urvą dešinėje, iki pat galo - sienoje bus skylė. Šliaužkime į praėjimą ir kai pamatysime angą - šokime ne žemyn, bet aukštyn. Užlipkime dar aukščiau ir nerkime į vandenį. Paspauskime dvi svirtis: tunelyje ir už kolonos - ir bėkime į urvą. Apačioje, prieš įeinant į geltoną bunkerį, nušaukime dvi gyvates, viduje paspauskime svirtį - kažkur kambarys užsipildys vandeniu.

Grįžkime atgal prie bazės (į viršų galima užlipti šuoliu į šoną nuo plokščio kyšulio šalia nuolydžio). Vėl bėkime į praėjimą sienoje ir dabar, ten, kur skylė, šokime žemyn. Nušaukime apsauginius (atsargiai, tvora po įtampa!). Pakilkime laiptais į pastatą su kolonomis ir nerkime į rezervuarą, kuris dabar pilnas vandens, ir išlipame čia pat, už sienelės. Šokime pro atviras duris per tvorą į bazę - nusileisime ant dėžės.

Nušaukime apsaugą (5 žmonės), angare sėskime ant motociklo ir ant šalimais esančio pastato stogo, paimkime "Generator Access Pass" kortelę. Grįžkime atgal ir eikime į  pastato vidų. Viena iš durų viduje atsidaro kortele. Paspauskime jungiklį - elektros srovė tvoroje bus išjungta. Atidarykime pagrindinius bazės vartus, sėskime ant motociklo ir važiuokime į urvą. Per trampliną iš akmenų, peršokime per paskutinę kliūtį. Deja, su motociklu atsitrenksime ir būsime sulaikyti apsaugos.

Lygis praeitas.

 

NEVADA

High Security Compound

 

Priešai: Bazės apsauga.

Draugai: Kaliniai.

Iš Laros atimti visi daiktai. Šiame lygyje naudinga kalinius supriešinti su sargybiniais - todėl Lara bus tiesiogiai nesusijusi su susidūrimais. 

Stokime prie lango ir, kai ateis sargyba, nuraminti Larą, bėkime į koridorių ir atidarykime šalia esančią kamerą. Kalinys greitai susitvarkys su sargybiniu, o mes, tuo tarpu, galėsime paleisti visus likusius kalinius, kad jie sukeltų riaušes.

Po to, einame į tolimąją kamerą kairėje (priešingoje patalpos pusėje). Stumiame dėžę sienoje - kairėje pamatysime tunelį. 

Šliaužkime į tunelį ir pamatysime antrą dėžę - stumkime ir ją. Pirmoji paslaptis slypi antrosios dėžės vietoje. 

Štai kaip tai padaryti: stumiame pirmąją dėžę (ji bus dešinėje) du kartus į priekį, kol pamatysime tą patį tunelį (taip pat pamatysime ir skylę lubose - išėjimą ant stogo). 

Dabar antrą dėžę traukime du kartus į save. Šliaužkime tuneliu ir išlipkime kitoje pusėje.

Vietoj antros dėžės - vaistinėlė. Lipkime ant stogo ir bėkime per praėjimą. 

Per spygliuotą vielą galima arba peršokti arba pereiti lėtu žingsniu. 

Pabaigoje paspauskime svirtelę  - už nugaros atsidarys liukas. 

Lipkime ant šoninės  platformos ir nusileiskime žemyn laiptais iki žaliojo tunelio. Gale prasmegsime per liuką. Liukai yra du.

Galima per pirmą, bet galima ir per antrą - priklauso nuo mūsų. 

Sargybinis ginkluotas pistoletu, todėl palaukime, kol jis pasisuks nugara ir nueis toliau. 

Tada paspauskime svirtelę kambaryje su prietaisais - atsidarys durys į šalia esantį kambarį su kameromis, o kaliniai greitai susitvarkys su apsauga. Ir mes gausime "Keycard Toure A" kortelę durims atidaryti.

Už koridoriaus yra durys: kairėje į tualetą, tiesiai: geltonos uždaros durelės, tolimajame gale. 

Už tualeto yra durys į kambarį su dėžėmis.

Lubose yra dvi skylės. Stumkite tolimą dėžę po kaire skyle ir užlipkime ant jos. Kai už vamzdžio paspausime svirtelę, su dėžėmis esantis kambarys bus užpildytas vandeniu, o mes galėsime plaukti į antrąją skylę ir išlipti į viršų.

Bėkime koridoriumi iki  kitos skylės. Apačioje yra karšta viryklė. Neužlipsime.

Galima peršokti per duobę, prabėgti ilgu koridoriumi, rankomis pereiti virš spygliuotos vielos, nušokti į skylę pabaigoje. Atidaryti duris ir stumti svirtį - viryklės žiedai išsijungs. 

Grįžti atgal tuo pačiu keliu nepavyks, nes durys į tualetą neatsidarys - ten jau vanduo.

Viso to galima ir nedaryti, o tiesiog nušokti į virtuvę ant karštos viryklės ir iš karto ant  grindų - nespėsime iškepti. Tik reikės pasitaisyti truputį sveikatą. 

Išeikime per virtuvės duris ir atsidarykime vieną iš dviejų durų koridoriuje - į valgomąjį. 

Dabar atidarykime  kairiasias - sargybinis pradės vytis. Bėkime nuo jo sprintu prie kalinių, valdymo centre. Jie atsikratys jo, o mes gausime vaistinėlę. 

Grįžkime į kambarį, kur buvo sargybinis ir paspauskime mygtuką ant sienos - atsidarys ventiliacinė šachta virtuvėje.

Už ventiliatorių paimkime Akmenį. Slyskime, griebkimės rankomis ir eikime į kairę. 

Tunelio pabaigoje lipkime kopėčiomis. Kai viršuje atsidarys liukas, išlipkime pro jį ir bėkime į dešinę, išilgai koridoriaus. Ten bus kalinys. 

Gale užlipkime grotelėmis į viršų, atsidursime žaliame koridoriuje. Palaukime, kol sargyba praeis į kairę, į aklavietę ir tada bėkime į dešinę, per aikštelę. Slepiamės už dėžės. Dešinėje yra praėjimas su lazeriniais spąstais, todėl bėkime į kairę ir leiskimės žemyn.

Atidarykime kamerą su kaliniu - jis užlips į viršų ir nužudys apsauginį, o mes gausime  "Keycard Tour B", skirtą durims, dešinėje aikštės sienoje. Mygtukas išjungia lazerio spąstus praėjime. Dabar bėkime tenai ir leiskimės kopėčiomis. Apačioje aikštelė yra saugoma. 

Bėkime į kairį koridorių ir atrakinkime pirmąją kamerą - du kaliniai pakils ir pakovos su sargybiniu. Paimkime "Yellow Security Pass" ir panaudokime prie artimiausių durų.

Viduje angaras su Stealth bombonešiu. Bėkime praėjimu. Apačioje ginkluotas  sargybinis. 

Šliaužkime tuneliu dešinėje, nušokime į kambarį su sargybiniu ir nuleiskite jungiklį. Kol jis mūsų nenušaus - durys atsivers.

Peršokime per pavojingą lazerio spindulį. Geriau iškarto tiesiai pro duris (mano atveju sargybinis pats tapo spindulio auka). Koridoriaus pabaigoje nusileiskime žemyn ant platformos ir bėkime keliuku iki galo. Iš šios vietos galima užlipti ant stogo arba peršokti į koridorių. Šokime į koridorių ir pabaigoje paspauskime mygtuką - radaras ant stogo pasitrauks ir po juo bus atidaryta skylė. 

Apačioje yra vanduo, tačiau šokti ten, nėra saugu - apačioje veikia ventiliatorius.

Grįžkime į keliuką ir šokime nuo pačios žemiausios vietos ant grindų. Priešingoje duobės sienos pusėje yra kopėčios ir praėjimas. Pakilkime kopėčiomis ir, neatkreipiant sargybinio dėmesio (jis saugo antrą paslaptį), eikime į dešinę. 

Viršutinėje, dešinėje pusėje, esančiame tunelyje pasiimkime antrą "Yellow Security Pass". 

Grįžkime į duobę ir bėkime į kanalą priešingoje pusėje. Atidarykime duris. Už jų sienoje į kairę yra tunelis, kuriuo galima nušliaužti prie vandens centre. Bet to daryti dar nereikia. Šiuo keliu galėsime sugrįžti į slėptuvę. 

Bėkime į priešingą galą, prie prietaisų ir pritaikykime "Yellow Pass" - ventiliatorius po vandeniu centre bus išjungtas.

Šalia pakilkime kopėčiomis ir šokime į vandenį. Nereikia lipti į žaliąjį tunelį - čia yra svertas, uždarantis duris, kurias ką tik atidarėme - negalėsime grįžti prie slėptuvės. 

Nerkime į šachtą centre ir plaukime per povandeninius koridorius prie svirties. Už jos bus kambarys. 

Lipkime ant platformos, peršokant per lazerius vandenyje ir plaukime toliau - pateksime į bazės krovinių skyrių.

Perlipkime per dėžes dešinėje - rasime duris į kambarį. O ten guli Desert Eagle pistoletai.

Pagaliau mes turime ginklą! Prie išėjimo neužkabinkime lazerių - sudirbs patranka lubose. 

Grįžkime atgal tuo pačiu keliu prie atjungto ventiliatoriaus ir plaukime tuneliu prie pat dugno. Išlipkime koridoriuje su sargybiniu ir netrukus pamatysime duris, kurias iš anksto palikome atidarytas. Nubėkime paimti Grenade Launcher (kortelė, skirta durims, pas negyvą sargybinį) ir grįžkime į krovinių skyrių. Ten bėkime tuneliu į viršų ir pakovokime su visais sargybiniais ir šunimis. Pas vieną iš jų pasiimkime "Blue Security Pass".

Tunelio pabaigoje, dešinėje sienos pusėje, yra kopėčios. Užlipkime ir panaudokime "Blue Security", nužudykime sargybinį ir spustelėkime ant sienos esančius mygtukus. Atsiras dar vienas sargybinis su šunimi ir sudirbs konvejeris. 

Nusileiskime ir bėkime pro atviras duris aikštelėje, priešais vartus - ten yra didelė vaistinėlė. 

Grįžkime atgal į krovinių skyrių. Užlipus ant dėžės pakilkime ant platformos su kranu viršuje. Iš ten, pasikabinę  rankomis prie lubų, eikime ant platformos su turėklais dešinėje (pakeliui paimkime vaistinėlę kitame kambario gale). 

Nušaukime sargybinį viršuje ir paimkime paskutinį "Yellow Pass" apačioje esantiems vartams. Nusileiskime ir atidarykime vartus. Nušaukime du sargybinius sandėlyje, ant dėžių krūvos paimkime granatas.

Pasislėpkime sunkvežimyje ir keliaukime į Area 51 lygį.

Lygis praeitas.

 

AREA 51

 

Priešai: Bazės apsauga

Draugai: Kaliniai

Šiame lygyje su apsauga reikia susidoroti labai greitai, kol jie neįjungia signalizaciją. Tiksliam šaudymui patartina naudoti Desert Eagle arba MP5.

Kairėjė, už dėžių, paimame vaistinėlę ir nušauname sargybinį. Koridoriaus gale paimame MP5 šovinius ir paspaudžiame svirtį. Paspauskime mygtuką (bet ne signalizacijos), kad atidarytumėm praėjimą sienoje, kairėje. Viduje vaistinėlė ir dar vienas praėjimas, kuris veda prie judančio lazerio spąstų. Pasilenkime. Kairėje yra vaistinėlė, dešinėje - kopėčios.

Kol lazeriai yra kairiajame koridoriaus gale, sprintu bėkime į dešinę ir šokime ant kopėčių. 

Toliau praėjimu bus koridorius, kuris pilnas lazerinių spąstų. Nušaukime sargybinį. Kairiame koridoriaus gale yra kambarys su kaliniu ir vaistinėle.

Grįžkime atgal ir šliaužkime po pirmaisiais spąstais iš lazerinių spindulių. Tada, į skylę sienoje, kad nesuveiktų lazerinė patranka. 

Koridoriuje nušaukime sargybinį, o gale koridoriaus paspauskime svirtį ir kriskime pro liuką. 

Slėpkimės už dešinėje esančios kolonos. Už kampo sargybinis su snaiperio šautuvu. Jeigu jis suspės paspausti signalizaciją, tai užsitrenks durys, ir slėptuvė nebus prieinama.

Nušaukime sargybinį ir du šunis, šokime žemyn ir patraukime svirtį. Nukriskime ant platformos dar žemiau. Nušaukime dar vieną sargybinį. 

Dabar kairėje ir dešinėje yra du atviri tuneliai. Šliaužkime į dešinį pasiimti Akmens, grįžkime ir šliaužkime į kairį. Paimkime šovinius ir kriskime žemyn. Nušaukime dar vieną sargybinį. Už kampo atrakinkime kamerą su kaliniu - jis perims atbėgusį sargybinį.

Kitame koridoriaus gale yra lazeriniai spąstai su patrankomis, todėl jie šliaužkime į tunelį sienoje, paimkime vaistinėlę ir šautuvą. 

Koridoriuje išsiaiškinkime su kitais sargybiniais ir paspauskime du mygtukus skirtinguose koridoriaus galuose - pamatysime dar du sargybinius. Bėkime į centrinę koridoriaus dalį ir ten pakovokime su jais.

Patalpoje, kairėje, yra svertas, kuris atidaro užtvarą dešinėje pusėje. Šliaužkime į atvirą tunelį ir pabaigoje bėkime tiesiai į žalius lazerio spąstus. Nušaukime atbėgusį  sargybinį ir bėkime toliau koridoriumi. Kelio atšakoje pasirenkame dešinį koridorių ir jo pabaigoje, šachtoje su raketa, nušaukime sargybinį. Paimkime iš nužudytojo "Code Clears Disk". 

Grįžkime atgal į kelio atšaką ir bėkime į kairijį kambarį – raketų surinkimo cechą. Apačioje neužkabinkime dviejų susikertančių lazerio spindulių. Įdėkime diską į įrenginį, dešiniajame kampe, ir kranas pakels raketos korpusą.

Dabar iš čia galima šokti ant kopėčių, kurios yra tarp dviejų geltonų raketų. Kilkime į viršų ir nušaukime snaiperį. Paimkime iš jo "Hangar Access Key" prieigos raktą. 

Dabar nusileiskime ant platformos šalia krano, šaudykime į ventiliacijos groteles ir koridoriaus gale nusileiskime kopėčiomis. Paimame Akmenį.

Grįžkime į šachtą su raketa ir bėkime apačioje koridoriumi. Negalima šokti į duobę grindyse - ji veda į paleidimo aikštelę. Koridoriaus pabaigoje panaudokime "Hangar Key" raktą. Nušaukime sargybinį, tiksliai nušokime nuo platformos (geležinkelio bėgis yra po įtampa). 

Šliaužkime po bėgiu į valdymo kambarį tolimiausiame koridoriaus gale. Paspauskime mygtuką ir atvažiuos traukinys. 

Šliaužkime po bėgiu ir lipkime kopėčiomis. Sienoje, priešais peroną - šoviniai. Šokime iš ten ant traukinio stogo, o nuo stogo - į praėjimą viršuje. Už kelių grotelių bus keletas sulaužytų spąstų. Už jų yra judantys lazeriai.

Laikydamiesi rankomis prie lubų, praeikime virš liukų, ir kai judantys lazeriai bus kitame gale,  nušokime ant grindų. Nusileiskime, peršokime per geležinkelio bėgį ant platformos ir nušaukime sargybinį. Tada nušaukime snaiperį. 

Kairėje pamatysime angarą su „Skraidančia lėkšte“ (tik pavairuoti nieks neduos...).

Bėkime koridoriumi, šokinėjant per tris lazerio spindulius. Lipkime per dėžes į sekantį koridorių ir nužudykime sargybinį. Koridoriai kairėje ir dešinėje yra akligatviai. 

Priekyje yra dvigubi vartai, kurių kiekviena pusė atsidaro tik laikinai, su atitinkamu mygtuku ant šoninių platformų esančių sienų. Užlipti ant platformų galima nuo baltų prietaisų centre. 

Kai pirmą kartą paspausime kiekvieną mygtuką, iš atitinkamo tunelio pasirodys snaiperis. Pirmiausiai, nušaukime juos abu, o tada jau užsiimkime durimis. 

Pirma pusė atidaroma dešiniu mygtuku (jei stovėti tiesiai priešais sieną su mygtukais), antroji pusė su kairiuoju. Pirma pusė lieka atidaryta truputį ilgiau nei antroji. Iš ko yra daroma išvada, kad pirmiausiai turime paspausti dešinįjį mygtuką, tada greitai atsistoti ant baltų prietaisų centre, lipti į priešingą platformą ir paspausti kairį mygtuką. Po to, salto atgal per turėklus ir sprintu į atvirus vartus. 

Už vartų, nušaukime dar vieną  snaiperį ir patraukime svirtis. Vieną dešinėje ir antrą kairėje - atidarysime vartus su angaru kur yra „Skraidanti lėkštė“.

Grįškime prie „Skraidančios lėkštės“ senu keliu (atsidarys durys). Paspauskime mygtuką prie kopėčių - atsidarys viršuje atitvaras ir tada lipkime aukštyn. 

Nuo kopėčių darome salto atgal ant  platformos. Stokimės ant kariosios sijos, įsibėgėkime ir šokime ant gretimos sijos kairėje. 

Pradėsime slysti - vėl šokime ir atsidursime ant tiltelio apačioje virš „Skraidančios lėkštės“

Šokime ant „Skraidančios lėkštės“ ir pasiimkime "Launch Code Pass" kortelę.

Grįžkime atgal prie tos skylės koridoriuje, iškart už šachtos su raketa, kuri veda prie paleidimo bloko. Nusileiskime, traukime svirtį ir įdėkime "Launch Pass" į skaitytuvą. Taps prieinamas šalia esantis mygtukas. Paspauskime jį - raketa pradės kilti ir, kad mūsų neiškeptų liepsna, šokame į kairę, apsisukant 180 laipsnių ir bėkime koridoriumi sprintu, toliau nuo šachtos ir nuo liepsnos.

Tada grįžkime į pačią šachtą ir lipkime į patį viršų (pakeliui ant gretimos platformos, pasiimame vaistinėlę).

Nušaukime sargybinį ir atidarykime duris. Būkime atsargūs, lazerio spąstai! Gale  nušauname sargybinį ir snaiperį, bokšto atviroje aikštelėje. Pastato rūsyje nušaukime dar vieną snaiperį ir paimkite iš jo „UFO Key“. Iš karto spustelėkime ant sienos esantį mygtuką ir kriskime į liuką platformoje. Atsargiai, vėl lazerio spąstai.

Šokime ant kopėčių ir šliaužkime žemyn. Atsidursime už metro tunelio. Grįžkime prie „Skraidančios lėkštės“. Bėkime į praėjimą už jos ir įdėkime "UFO Key" raktą į prietaisą - atsidarys  durys į akvariumą su dviem banginiais. Ten rasime Akmenį (tai yra paskutinė lygio slėptuvė, bet įėjimas į ją yra kitoje vietoje). Taip pat po „Skraidančia lėkšte“ yra liukas, per kurį galime įlipti į vidų. Paimame šovinius ir žvakes. Taip pat ištyrinėkime kambarį su preparuotu ateiviu. Paimame Akmenį.

Prieš lipdami ant „Skraidančios lėkštės“, vėl užlipkime kopėčiomis ant viršutinių platformų ir šokinėkime sijomis išilgai perimetro, priešais laikrodžio rodyklę. Visos sijos neslidžios. Nuo paskutinės neslystančios sijos, tolimame kairiajame kampe, apačioje, pamatysime atviras duris. Tai įėjimas į koridorių, vedantis prie akvariumo. Šokime į jį. Jame yra kombinuoti lazeriniai spąstai. 

Kelyje atgal, nušokime ant grindų ir grįžkime prie „Skraidančios lėkštės“. 

"Lėkštė" susideda iš trijų pakopų. Viršuje nužudykime tris sargybinius ir paimkime antrąjį meteorito gabalėlį nuo prietaisų skydo. 

Tuo Laros nuotykiai Nevadoje baigiasi.

Lygis praeitas.

 

LONDON

Aldwich

 

Priešai: Varnos, Apsauginiai, Žiurkės

Pakilkime ant briaunos ir paimkime šaudmenis. Tada eikime į metro. 

Pirmajame praėjime sulaužykime groteles ir užlipkime ant viršaus, ten rasime dar kažką įdomaus. Nužudykime visas bjaurybes, kurios bandys mums įkasti. Beje, čia yra labai daug žiurkių. Stumkime dėžutę su pakylančiu dangčiu. Tada nusileiskime į salę, kurioje pardavinėjami bilietai. Nužudykime visas žiurkes, ir plyšyje virš kiosko rasime techninės priežiūros kambario raktą (Maintenance Room Key). 

Išeikime pro duris ir pakilkime eskalatoriumi. Po to peršokime per skylę ir eikime link durų.

Paspauskime mygtuką, įjungsime šviesą. Tada galėsime pamatyti monetą (Old Penny), gulinčią prie bėgių. Nušokime ant kelio bėgių ir bėkime jais kaip pametę galvą. Tada staigiai šokime į dešinę, kad išvengtiumėm atvažiuojančio traukinio (gal prieš tai reikėjo išsaugot žaidimą? :) ). Dabar atsidursime raudonajame kambaryje. Jame turėsime aplankyti dar ne vieną kartą. Susirinkime viską, ką rasime ir laiptais eikime iki briaunos. Pasinaudokime "Monkey Swing", kad nusigauti iki priešingos sienos.

Nušokime žemyn ir nedelsiant šokime į kairę, nes grindys neabejotinai subyrės. Pašokime aukštyn ir užlipkime ant briaunos, tada pasilenkime į dešinę, kai nusileis ventiliatoriaus sparnas. Dabar šokime žemyn ir griebkimės už nuolydžio krašto. 

Pakilkime aukštyn ir šokime su apsisukimu, tada atsidursime priešingoje nuolydžio pusėje. Nusileiskime kyšuliu žemiau ir aptiksime pirmąją slėptuvę.

Grįžkime į kambarį viršuje, tada atsitraukime į dešinę ir kai liepsna užges, užšokime ant bloko. Dabar paspauskime jungiklį ir tuo pačiu atidarykime duris į raudoną kambarį. 

Po visko aktyvuosis dar vieni spąstai. Užlipkime į kambarį virš platformos ir nušaukime žiurkes. Čia paimkime viską, ką rasime. 

Dabar nušokime ant platformos, bėgiais grįžkime į raudoną kambarį ir įeikime pro duris su spąstais.

Čia prireiks nužudyti vieną apsauginį ir surasti kelią žemyn. Tada atitraukime dėžutę ir išeikime į koridorių. Eikime juo, kol atvyksime į vietą, kuri yra nudažyta žalia spalva. Čia randasi du mygtukai. Paspauskime dešinįjį mygtuką ir bėkime į vidurinį ir tolimąjį dešinį kambarius, kur rasime pirmąjį Saliamono (Solomon Key) raktą. 

Dabar grįžkime į raudonąjį kambarį, pereikime su "Monkey Swing" į kambarį su grąžtais (Drill Room), o koridoriuje virš grąžto rasime antrąjį "Solomon Key" raktą.

Grįžkime prie kiosko ir nusipirkime bilietą - čia prireiks monetos, kurią radome anksčiau. Ištirkime kitą eskalatorių ir nužudykime visus, kurie bandys mus atakuoti. 

Už purvo balos pamatysime groteles - sulaužykime jas. Praeikime pro jas ir ten surasime antrąją slėptuvę. 

Tada nusileiskime žemyn ant bėgių ir nušaukime apsaugą. Padaryti tai reikia labai greitai, kitaip jis pabėgs o mus sutraiškys traukinys.

Mažame kambaryje yra mygtukas - paspauskime jį ir įeikime į kambarį su galvosūkiu. 

Paimkime Akmenį nišoje ir panaudokime jį prieš pradėdami spręsti sekančią užduotį. Paspauskime mygtuką koridoriuje - jis yra dešinėje už posūkio. Tada eikime ilgu  koridoriumi ir spustelėkime mygtuką kairėje, už posūkio. Atsidarys sekantis kambarys. Įeikime į jį ir spustelėkime kairėje esantį mygtuką. 

Po to eikime atgal į koridorių ir raskime mygtuką už dešiniojo posūkio. Taip pat paspauskime ir jį. 

Grįžkime prie pačio pirmojo mygtuko ir vėl jį paspauskime. 

Tada grįžkime ilgiu koridoriumi ir spustelėkime mygtuką, kuris buvo paspaustas priešpaskutinį kartą. 

Dabar galima įeiti į Masonų Kambarį (Mason's Room). Jeigu ne - gerai, tai reiškia, kad ne veltui išsaugojom žaidimą.

Visų pirma, mums prireiks automato "Uzi" - jis yra Masonų kambaryje, už Akmens. 

Kai kurie grindų plotai čia yra nepatikimi, todėl būkime budrūs. 

Už užuolaidos rasime  "Ornate Star" (inkrustacinė žvaigždutė). 

Tačiau atgal turėsime peršokinėti, dėl grindyse atsiradusios griūties. 

Panaudokime Saliamono raktus, kad paimti Masonų Plaktuką "Masonic Mallet". 

Saugokimės šunų!

Dabar Masonų kambaryje reikia surasti antrąsias duris. Tada bus galima praplaukti toliau ir tęsti kelionę. 

Įsibėgėkime ir užsikabinkime už plyšio sienoje, tada pasukime į dešinę. Užšokime ant briaunos po lubomis ir nuo jos persikelkime iki kito plyšio. Judėkime juo tol, kol neatsiremsime į barjerą. Jį atidarysime su bilietu. Ir turėsime  pašaudyti į žiurkes. 

Žvaigždute atidarysime prieiga prie trečiosios slėptuvės. Čia turėsime dar kartą pakovoti, o tada pakilkime eskalatoriumi i viršų.

Eikime, kol prieisime užrakintas duris. Atidarykime jas su [Masonic Mallet]. Nužudykime apsaugą ir eikime koridoriumi prie traukinio. 

Apšvieskime šią vietą ir raskime kažką naudingo, taip pat prieigą prie ketvirtosios slėptuvės. Įeikime į traukinį ir spustelėkime mygtuką. 

Tada eikime praėjimais, kol prieisime iki išėjimo [exit], bet neskubėkime kolkas palikti šį lygį.

Pastebėsime bėgantį žmogų su deglu. Sekime paskui jį, bet nešaudykime. Jis yra paskutinės slėptuvės žinotojas. Už kampo yra pasala iš dviejų žmonių, nužudykime juos ir paspauskime abu jungiklius. Taip bus atidaryta paskutinė slėptuvė raudoname kambaryje. 

Grįžkime ten ir raskime daug naudingų dalykų. 

Dabar jau galime palikti lygį. Eikime nuolydžiu už kambario su jungikliais, kurie atidarė paskutinę slėptuvę.

Lygis praeitas

 

LONDON

Lud‘s Gate

 

 

Įsidėmėkime - Nemirtingieji (Immortals) šį kartą nepavojingi. Tik neužkabinkime jų...

Pasukime į kambarį kairėje, su dviem baseinais ir eikime toliau į žemiau esantį kambarį. Užlipkime ant briaunos dešinėje, tada eikime pro nišą ir eikime per ją iki vietos su spygliuota viela. Ten, kur spraga didėja, yra pirmoji slėptuvė. Iš čia galime išeiti per skylę lubose. Po to pasukime už kampo, griebkimės rankomis už briaunos krašto ir perlipkime per vielas.

Spustelėkime mygtuką ir atsidarys durys su spąstais. Užlipkime praėjimu ir pasiimkime vaistinėlę. Tada tinkleliu lipkime į viršų. Kai atsidursime virš žaliųjų vartų, šokime atgal pasisukdami ir nusileiskime ant briaunos. Užlipkime laiptais į viršų ir nuo jų lipkime ant kitos briaunos. Čia bus antroji slėptuvė.

Tinkleliu užlipkime aukščiau ir nušliaužkime iki praėjimo pabaigos - ten rasime  šaudmenų. Tada šliaužkime atgal, kol galėsime atsistoti ir nušokime į kambarį, kuriame yra kilnojamas blokas. Nušaukime apsaugą ir pastumkime bloką, atsidarys praėjimas į kitą sektorių.

Dabar esame Egipto kambaryje (Egiptian area). Užlipkime laiptais ir įeikime pro išlaužą. Eikime praėjimu, po to pastumkime dėžutę. 

Dabar per koloną nusigaukim iki briaunos kairėje. Raudonu koridoriumi nusileiskime į kambarį su bloku. Stumkime bloką į kambario vidurį, tada vėl grįžkime į Egipto kambarį. 

Lipkime kolona ir paspauskime jungiklį ant sienos į kairę nuo laiptų. Įsibėgėkime, šokime, kabinkimės už arkos apačioje. Tada nusileiskime ant briaunos. Paspauskime jungiklį ir kopėčių  durys užsidarys.

Persikelkime su Monkey Swing pagalba iki dviejų nišų. Ten rasime Akmenį ir jungiklį, kuris atidarys duris viršuje. 

Lipkime į patį viršų - išnaudokime laiptus ir briauneles kairėje. Pakeliui tikrai kažką rasime. Tada nusileiskime šlaitu, šokime ir atsidursime prie praėjimo. Šokime dar kartą, kai šis praėjimas baigsis. Dabar, pas mus, turėtų atsirasti Balzamavimo skystis (Embalming liquid). Nušaukime apsaugą viršuje ir nušliaužkime į kitą kambarį. Čia jau laukia vaikinas su ginklu.

Nužudykime jį ir už durų paimkime raketą. Tada eikime į kambarį su Sfinksu (Sphinx). Monkey Swing pagalba, peršokime ant priešingos briaunos, paimkime Akmenį ir užšokime ant Sphinx galvos.

Kairėje, galiniame kampe, yra Akmuo - jis randasi ant briaunos. Įsibėgėkime šokime ir griebkimės už nuolydžio krašto. Prisitraukime ir tada įsibėgėję šokime ant briaunos, kurioje rasime Akmenį ir trečią slėptuvę.

Kai atsidursime apačioje, nužudome priešus ir perkelkime dėžutes. Dėžutėmis nusigaukime iki praėjimo, vedančio į ketvirtąją slėptuvę. 

Mėlyna briauna galime grįžti atgal. Pastumkime dėžutę ir grįžkime į lygio pradžią, kur iškilmių altoriuje, su balzamuojančio skysčio pagalba, atidarykime sekantį praėjimą.

Pasinerkime ir suraskime UPV. Praplaukime į dešinę, suraskime plyšį ir skylę po dėžute. Įplaukime į ją ir kai priplauks krokodilas, nušaukime jį. Susirinkime viską, ką matome, ir nepamirškime retkarčiais išplaukti į paviršių - oro po vandeniu mažoka. 

Vandens srovė mus nuneš į dešinę. Plaukime praėjimu ir per langą pamatysime slėptuvę. Paspauskime svirtelę dešinėje, tada - virš jo esantį mygtuką ir atsidarys praėjimas, pratesiantis prieš tai buvusį.

Plaukiame šiuo praėjimu, o kai atsidursime atviroje erdvėje, pasukime į dešinę. Įkvėpti oro galima po antrojo posūkio į dešinę, apačioje yra kambarys su jungikliu. Dar žemiau šio kambario yra nedidelė niša, tai ir yra penktoji slėptuvė.

Grįžkime į didelę užtvindytą salę ir eikime siauru praėjimu. Lipkime ant briaunos dešinėje ir atsitūpkime. Šeštoji slėptuvė yra netoliese, po vandeniu. Bet turesime greitai nužudyti žmogų-varlę, kitaip jis uždarys slėptuvę ir negalėsime ten patekti. Tunelyje, vedančiame į užtvindytą salę, rasime daug naudingų daiktų, jungiklių ir durų. Viršutiniame kairiajame kampe galime įkvėpti oro.

Kai paskutinysis jungiklis bus nuspaustas, kairėje nuo tos vietos, kurioje galima kvėpuoti, atsidarys praėjimas. Tuo pačiu metu iš ten pasipils būrys varlių. Greitai išeikime iš čia. 

Išėjus iš praėjimo, pralendam po liepsnojančiom briaunom ir pasukime svirtį taip, kad liepsna išnyktų. Nepriartėkime prie vožtuvų ir peršokime prie krioklio naudodami "Monkey Swing". Atidarykime duris į patalpą po vandeniu, panaudodami katilinės raktą (Boiler Room Key). 

Eikime kairiau į mašinų skyrių ir nušaukime sargybą. Atrodo, kad viskas jau baigta, bet šalia yra plyšys, kuris veda prie kito sektoriaus. 

Įsibėgėkime, šokime ir griebkimės už briaunos.

Kai pasieksime purpurinę briauną, eikime į kitą lygį ir susitikime su Bosu.

Lygis praeitas

 

LONDON

The City

 

Tiesą sakant, visas šis lygis yra vienas didelis mūšis su Sofija (Sophia). Stenkimės  visą laiką laikytis slėptuvėje ir išeiti į atvirą erdvę tik tada, kai Sofija užtaisinėja savo ginklą. Mūšis prasidės tiesiog biure. 

Bėkime per rampą, sustokime ir pasisukime. Peršokime per skylę, tada pakilkime ant kolonos.

Pažvelkime į priešingą pusę nuo Sofijos ir pamatysime metalinę dėžę, už kurios randasi vienintelė šiame lygyje slėptuvė. Peršokime ant sienos su "Monkey Swing", tada nusileiskime žemyn nuo sienos ant briaunos. Nišoje rasime slėptuvę. 

Dabar atėjo laikas užsiimti bosu - nušokime vienu aukštu žemiau.

Grįžkime atgal ant briaunos, kur metalinė dėžė ir per siaurą šulinį eikime prie mygtuko. Paspauskime jį. Padarykime kuliaverstį ir iškarto atšokime atgal - iš viršaus smogs liepsna. Ant viršutinio kyšulio atidarys durys. Lipkime ten ir eikime praėjimu, kol pasieksime laiptus. Palaukime, kol išgirsime kad Sophia užtaisinėja ginklą, tada pakilkime laiptais. Viršuje lipkime į dešinę ir pasiimkime vaistinėlę. Šliaužkime iki galo ir lipkime į patį viršų.

Bėkime pro šulinį ir užšokime ant tolimosios briaunos. Bėkime ja ir suraskime sprogdiklių įrenginį (fuse box). Pora šūvių tiesiai į jį, pabaigs su Sofija kartą ir visiems laikams. 

To, kas mums reikalinga, randasi labai arti, bet kelią prie jo blokuoja elektros impulsai. 

Reikės grįžti nuo šulinio iki spragos, tada peršokti gatvę. Stenkimės išvengti elektros. Perstumkime medinę dėžę, tada persikelkime ant kitos dėžės. Iš čia galime patekti iki sverto. Jis yra dešinėje nuo artefakto. 

Svertas išjungia maitinimą - galiausiai galime paimti artefaktą. 

Štai ir viskas.

Lygis praeitas

 

SOUTH PACIFIC 

 

Priešai: Vietiniai gyventojai ("papuasai"), Krokodilai.

Šiame lygyje yra du keliai į vietinių gyventojų kaimą. Iš viso yra keturios paslaptys, iš kurių pakanka surinkti tris, bet galimos ir visos keturios. Apie viską žemiau.

 

Pradžiai, nuplaukime tiesiai į įlanką. Dugne, ant akmens guli "Smuggler's Key" (Kontrabandininko raktas). 

Grįžkime atgal ir plaukime prie krioklio. Vandenyje, kairėje, ant akmeninio kyšulio, guli vaistinėlė. Nuo čia šokime ant pasvirusios uolos, priešais. Kabinamės rankomis ir judame į dešinę, iki plokščios platformos. Prisitraukime ir šokime paprastu šuoliu ant sekančios plokščios platformos. Dar ant sekančios rasime šovinius.

Išlipkime į smėlio paplūdimį ir palapinėje atidarykime liuką grindyse su "Smuggler's Key". 

Dabar mums reikia pasirinkti vieną iš dviejų kelių. 

Pirmasis yra ant kranto, dešinėje. Nusileidimas yra už uolos. 

Antrasis yra atidarytas liukas, šalia, kur dabar stovime.

 

Pirmas kelias

Nuslyskime žemyn po uola (grįžti atgal jau neįmanoma). Už krūmų bus papuasas. 

Šokime nuo  kranto ir griebkimės už kolonos pelkėje - suveiks spąstai su strėlytėmis. 

Tačiau, jei mes nebūsime centre, jos nepakenks. 

Platformos dešinėje paimkime vaistinėlę ir šokime atgal ant kolonos, o nuo jos į krantą.

Ant kranto laukia dar vienas papuasas. Lipkime į medį jo šaknimis. Kairėje matosi žalias kyšulys (nuo šaknų šokime ne per praėjimą, bet lipkime akmens siena, kairėje). 

Ant šakos, priešais pelkę, rasime šovinius. Per šaką bėkime iki krioklio. Kitame gale šokime ir paimkime Serpent Stone. Čia, sienos nišoje, rasime šovinius.

Slyskime žemyn ir nušokime. Priešais yra milžiniškas krioklys. Briaunomis šokime žemyn ir paimkime Akmenį. Tada šokinėkime platformomis iki krioklio (kristi nerekomenduojama) ir eikime už vandens srauto. Čia guli kitas Serpent Stone. 

Stokime ant platformos (ji neslidi) tarp krioklių, šokime, kabinkimės ir lipkime laiptais.

 

Antras kelias

Kriskime į atvirą liuką grindyse, paimkime Akmenį ir šliaužkime koridoriumi - suveiks  spąstai. 

Pamatysime urvą su vandeniu. Apačioje, vandenyje, plaukioja nedideli krokodilai. Lipkime ant platformos prie deglo, užsikabinę rankomis prie lubų ir judėkime į kitą urvo galą. Ten nušaukime vietinį snaiperį. Galime pasiimti šovinius aukščiau esančioje nišoje.

Šokime ant gretimos žalios platformos, kabinkimės rankomis prie lubų ir judėkime prie  platformos su nušautu papuasu. Kitame gale šokime per tarpą ir nučiuožkime žemyn. Gale vėl šokime, kad nepatekti į vandenį. Peršokime per spyglius ant kopėčių, pakilkime į nišą su įtrūkimu, paimkime vaistinėlę ir nušaukime antrąjį papuasą. 

Įtrūkimu, rankomis judėkime į kairę ir šokime ant platformos su Akmeniuir antruoju nušautu papuasu.

Bėkime ir kriskime ant žemiau esančios platformos ir griebkimės rankomis už plyšio. Už kampo pamatysime paskutinę platformą - atsidursime ant virvinio tiltelio (prie kyšulio pelkėje).

Dešinėje, uoloje, yra dvi kolonos. Viena trumpesnė, po tiltu, o kita aukštesnė virš jo. Lipkime į labiau aukštesnę ir po poros šuolių, už kampo, rasime šovinius.

Grįžkime ant tiltelio ir bėkime į urvą kitoje pusėje. Per apatinę koloną galime nusileisti į slėnį ir judėti pirmuoju keliu.

Dešinėje, koridoriuje, nužudykime papuasą, paskui pasilenkime ir prašliaužkime po disku, kairiame praėjime, kur atsidursime dideliame kambaryje su strėlytėmis. Dešinėje, sienoje už kampo, svertu išjunkime spąstus su strėlytėmis ir spygliais. Tuomet galime paimti Akmenį kitame krante. 

Toliau, galima įšokti į grindų skylę ir atsirasti kaime, arba grįžti prie virvių tiltelio ir patekti į kaimą pirmuoju keliu, kad pakeliui susirinkti daugiau paslapčių.

 

VILLAGE

Coastal Village

 

Kai įeisime, ant platformos nužudykime papuasą. Kairėje, tamsioje nišoje - vaistinėlė. 

Apačioje nužudykime dar du papuasus ir paimkime Akmenį, kampe už antro namelio. 

Viename namelyje rasime vaistinėlę. Tik aplink ją grindys - mirtina pelkė. Teks pašokinėti. Kitame namelyje - raketa. 

Nuo pievelės eina du keliai: vienas - kairėn (nuo krioklio) ir kitas - dešinėn (tolimajame pievelės gale, už kampinio namelio).

Bėkime kairiuoju keliuku. Už akmens pasislėpęs papuasas, šaudantis užnuodytomis strėlytėmis. Nušaukime dar vieną papuasą prie medžio ir pamatysime didžiulę pelkę. 

Kairėje, už akmenų iškyšos stovi papuasas ir saugo svertą-ratą. Nužudome jį ir pasukame ratą - atsivers keliukas pievelės dešinėje. 

Pakeliui  nužudome keletą papuasų ir paimame šovinius virš grotelių, kurios uždarė spąstus apačioje.

Dabar papuasai slepiasi tarp namelių, ketindami užpulti netikėtai. Šalia, ant platformos yra šoviniai. Už namelių, uolos dešinėje, yra urvas. Paimkime viduje šovinius ir nušaukime atsiradusį papuasą. Čia aplink visur snaiperiai, šaudantys nuodingomis strėlytėmis. 

Pasukime ratuką palapinėje, ant pakylos. Tada pakilkime kopėčiomis į namelį medyje. Atsidarys durelės. Šokime per namelio langą įstrižai (arba dvigubu šuoliu per nuožulnų namelio stogą) ant platformos, iš bambuko.

Kilkime į praėjimą ir nušaukime papuasą. Kairėje, grindyse, ugniniai spąstai, todėl bėkime į kitą koridoriaus galą ir šokime pro langą ant trobelių stogų. Ant tolimiausio stogo paimkime harpūnus. 

Kabinkimės prie lubų (atsargiai, trobelės stoge yra anga) ir judėkime rankomis per pievelę iki pačio galo. Nušokime žemyn ir įlįskime į namelį priešais. Ten viduje yra jungiklis. Jis pakelia praėjime groteles virš ugninių spąstų. 

Nušaukime papuasą ir grįžkime į koridorių su spąstais. Peršokime per ugnį ir pabaigoje paspauskime mygtuką - atsidarys šoninės durelės ir pasirodys kitas papuasas. 

Bėkime sprintu pro besisukančių ašmenų diskus ir pasukime ratuką - atsidarys durys, o mes atsidursime pirmoje pievelėje su trobelėmis. 

Dabar liukas po vandeniu, prie krioklio, atidarytas. Nerkime ten ir plaukime prie pat dugno į priekį. Čia plaukioja didžiulis krokodilas, todėl prasminga greitai išlipti į krantą. 

Tunelis veda į paskutinę trobelę praėjime - prie išėjimo iš lygio. 

Vienas keliautojas, pasmerktas mirti, papasakos apie lėktuvo avariją ir duos mums pelkių žemėlapį.

 

Crash Site

 

Priešai: Dinozaurai, Piranijos, T-Rex

Draugai: Kareiviai (kol, nešausime į juos, bent kartą)

Norint saugiai praeiti per pelkę, reikalingas žemėlapis. Susitikrinę su juo, galime peršokti per pavojingas vietas. Prieš paskutinį šuolį pasukime į kairę ir apieškokime pirmą slėptuvę. 

Grįžkime atgal ir palikime pelkę.

Netrukus rūke pasirodys uolos. Būkime atsargūs - čia yra pasislėpęs plėšrūnas. Nužudykime jį ir įlipkime į uolą, tada iškart pakovokime su kitu žvėrimi - jis pasirodys iš kairės. 

Po to sukime į dešinę ir eikime prie medžio. Už jo yra tamsus praėjimas, pro kurį mes vėl susitiksime su plėšrūnais, o pabaigoje rasime kažką įdomaus. Paspauskime du jungiklius ir eikime per duris.

Ši vietovė yra pilna plėšrūnų. Eikime praėjimu dešiniau nuo krioklio ir praeikime pro jį. Lipkime kopėčiomis ir nušokime ant šlaito, tada užsikabinkime už šakos ir nušaukime plėšrūną. Jis pateks į vandenį ir piranijos jį suvalgys. 

Atsargiai judėkime per šaką iki antros slėptuvės. Dabar šokime į vandenį ir paspauskime jungiklį. Nesibaiminkime piranijų - jos vis dar puotauja...

Sekančiame praėjime teks nužudyti daug plėšrūnų. Kada išvalysime sau kelią, eikime į kambarį su dėžėmis. Ten pamatysime jungiklius. Kiekvieną kartą, kai paspausime jungiklį, plėšrūnai prasiskverbs į kambarį, todėl reikia suspėti užšokti ant dėžės ir sušaudyti juos būnant saugiems. Paspaudę tris jungiklius, nušokime žemyn ir paimkime raktą [Tuckerman's Key]. Nužudykime pasislėpusius plėšrūnus.

Eikime keliuku, kuris prasideda už lėktuvo katastrofos vietos. Šį kartą visi sugebėję išgyventi plėšrūnai puls į ataką. Sušaudykime juos. O kai kuriais atvejais, labai pravers granatos. 

Eikime į mažą koridorių ir gerai apsidairykime, kai išeidinėsime iš jo. 

Paimkime šovinius ir eikime prie kareivių. Jie nešaudys į mus, kol patys nepradėsime šaudyti į juos. Todėl neverta pasidauginti sau priešų... 

Kai priartėsime prie kareivių, du plėšrūnai puls į ataką.

Neskubėkime juos nužudyti, geriau eikime prie išsikišusios briaunos. Reikalas yra tame, kad ir abu plėšrūnai, ir kareiviai padės mums kovoti su daug rimtesniu priešininku. 

Apgalvokime viską, kaip reikiant, prieš artėjant prie tyranosauro (T-Rex) lizdo. 

Jis pasirodys, kai iš lizdo paimsime [Commander Bishop's Key] raktą. 

Galime pabandyti patys nužudyti tyranozaurą, arba galime leisti savo sąjungininkams, viską išspręsti patiems. 

Kol monstras kovoja su plėšrūnais, bėkime prie deglo ir paspauskime šalia ęsantį jungiklį.

Po to taps prienamas antras jungiklis - paspauskime ir jį. Jis atidarys išėjimą į kitą vietovę. Tuoj pat pasirodys visi išgyvenę plėšrūnai. Tačiau jie, greičiausiai, norės pulti tyranozaurą.

Net jei ir pavyko nužudyti visus šioje teritorijoje esančius gyvūnus, vis tiek dar atsiras bent vienas plėšrūnas. 

Prieš palikdami šią teritoriją, lipkime ant kyšulio, o nuo jo šokime ant šakos. Slėptuvėje rasime vaistinėlę, o apačioje - žvakes. 

Nušokime žemyn ir grįžkime į lėktuvo avarijos vietą.

Tamsoje raskime koloną ir užlipkime ant jos. Tada šokime ant medžio. Eikime per šaką prie sienos ir nusileiskime žemyn.

Dabar leiskimės į mažą alkūnę ir prasibraukime iki durų, už kurių yra didelis kambarys. 

Žemiau esančioje nuolydžio dalyje rasime mygtuką, kuris atvers prieigą prie jungiklio. Pažliaužiokime aplink, kol galėsime užlipti prie jungiklio. Paspauskime jį, tada grįžkime prie mygtuko ir dar kartą paspauskime jį - atsidarys prieiga prie kito jungiklio.

Prasibraukime prie sienos, gale aklavietės ir nusileiskime žemyn. Lipkime aukštyn kopėčiomis ir pereikime ant kyšulio su jungikliu. Paspauskime jį, grįžkime kopėčiomis ir užlipkime ant kyšulio dešinėje. 

Peršokime per rampą kambario viduryje ir užsikabinkime už jos krašto. Tada judėkime į dešinę, prie kolonos, centre. Po to galime praeiti į naują vietovę.

Šokime ir griebkimės už šakos. Tada persikelkime prie lėktuvo. Nušaukime plėšrūną. 

Pasinaudokime raktais, kad paleisti variklius. 

Tada suraskime jungiklį ir įjunkime didelę patranką. Tokiu būdu padėkime kareiviams, kovojantiems su plėšrūnais. Taip pat nepamirškime sunaikinti sienos! 

Per išsprogdintą tarpą paliksime šitą lygį.

Lygis praeitas.

 

Madubu Gorge

 

Priešai: Krokodilai, Piranijos, Šikšnosparniai, Šarvuočiai (drakonai).

Šiame lygyje teks kaip reikiant pašaudyti.

Teks paplaukiot ir su baidarėmis. Plaukiojimo techniką baidare įvaldyti nėra sunku, bet pradžiai, pasitreniruokite ramiame vandenyje.

Pradžiai, apsidairykime ir atkreipkime dėmesį į šikšnosparnius ir gyvenantį ant medžio drakoną. Dar vienas drakonas gyvena plyšyje. Neleiskime jam mūsų užklupti netikėtai. Per koloną nusileiskime žemyn ir užšokime ant didžiojo bloko centre. 

Dabar šokime ir griebkimės už uolų. Judėkime į dešinę ir paspauskime jungiklį, kuris atidaro duris lygio pradžioje. 

Dabar galime judėti į kairę, arba padaryti ryžtingą šuolį ant upės viduryje esančio bloko (čia rasime šovinius) ir grįžti į lygio pradžią.

Jei grįšime į pradžią, tada, po kyšuliu, galėsime pasiimti šovinius. 

Nelipkime į baidarę dabar, nes priešingu atveju, praleisime dvi slėptuves. 

Grįžkime prie uolos centre ir užlipkime ant skardžio. Eikime į kairę ir leiskimės ant apatinės briaunos. Naudokime "Monkey Swing", kad pereiti į kitą slėnio pusę. Bet visą laiką eikime keliuku prie kranto. Šokime nuolydžiu ir nusileiskime ant aikštelės šalia plyšio.

Eikime pro užrakintas duris ir nusileiskime nuolydžiu. Peršokime per žolę (ji turi aštrių briaunų) ir lįskime į skylę. Čia turėsime susitikti su drakonu ir jo nuodingu kvėpavimu. Nužudykime jį ir paimkime Akmenį. Kai grįšime atgal, saugokimės susitikimo su kitu drakonu.

Lipkime laiptais ir šaudykime į visus, ką sutiksime. 

Paspauskime mygtuką ir atidarykime tas užrakintas duris. Grįžkime prie jų ir ištyrinėkime naują praėjimą. Kairėje pamatysime krioklius - už jų yra pirmoji slėptuvė. Tada šokime ant kyšulio, o nuo jo pereikime prie nusileidimo rampos.

Riedame žemyn ir griebiamės už kolonos. Tada paimkime Akmenį, esantį vidurinėje kolonoje. 

Bėkime toliau, tada šokime ir griebkimės už uolos krašto. Užlipkime ant jo ir eikime į dešinę.

Nušokime ant rampos ir užsikabinkime už jos krašto. Pereikime į dešinę ir toliau eikime ant platformos. 

Suraskime pašiūrę - čia yra antroji slėptuvė. 

Įsibėgėję šokime nuo platformos ant takelio, tuo pat metu pasilenkime - taip neprasiskelsime galvos į uolas. 

Grįžkime atgal į taką.

Dabar mums prireiks baidarės. Su jungikliu atrakiname vartus, už kurių ji yra. 

Jungiklis yra po vandeniu ir norint jį pasiekti, reikia nužudyti krokodilus. Pasinerkime ir paspauskime jungiklį, tada lipkime į baidarę. Laimingo plaukiojimo! 

Pasipraktikuokime baidarių valdymo, tada plaukime pro vartus. Pasukime į dešinę, ten giliau. Lagūnoje stipri srovė, bet mes ją įveiksime. Netoliese paimkime Akmenį.

Grįžkime prie upės. Plaukiame pro krioklius ir uolas. Jei srovė mus kreipia į dešinę, reguliuokime kryptį su irklu. Plaukiame pro ašmenis, apiplaukime aplink krioklį ir paieškokime didelės uolos. Prisiartinus prie tamsaus urvo sulėtinkime truputį greitį, bet stenkimės neprarasti kontrolės. Pasukime už kampo ir praplaukime į nedidelę angą. Palinkime į kairę, kad mūsų nekliudytų žolė. 

Tada leiskime srovei  padaryti savo darbą, ir ji mus nuneš prie didelio urvo.

Nusitaikykime į baltąjį krioklį, ten rasime Akmenį. Paplūdimyje taip pat yra keletas daiktų, tame tarpe ir "Secret Chime" (slaptas varpelis), tačiau juos pasiimsime vėliau. Be to, čia randasi ir trečioji slėptuvė.

Dabar eikime per žalią praėjimą ir pabandykime išlipti į krantą, kol, mūsų nesuvalgė krokodilas. Nušaukime jį ir šokime ant kyšulio naudojant "Monkey Swing". Tik stenkimės tiksliai pasirinkti laiką šuoliui, kitaip sudegsime. 

Ant kalno rasime raketų paleidimo įrenginį (Rocket Launcher).

Lipkime ant uolos ir grįžkime į urvą su baltu kriokliu.

Šokime ir susirinkime šovinius. Tada leiskimės žemyn prie kranto ir užlipkime ant briaunos, kairėje. Pašokime ir užsikabinkime už uolos, tada lėtai judėkime į urvo vidurį, kol išgirsime šikšnosparnių cypimą. 

Pasukime į kairę, prie sienos nušokime žemyn ir susirinkime šovinius. Persikelkime per srautą, pasukime už kampo ir šokime ant nuolydžio, o nuo jo - ant kyšulio. 

Dabar eikime iki sienos ir užlipkime ja į viršų.

Eikime į išorę ir paieškokime tunelio. Eikime į jį ir greitai pasilenkime - leiskime rieduliui nuriedėti virš mūsų. Įeikime į kambarį su praėjimu, ženkime kelis žingsnius. Peršokime per liepsną ir išvenkime riedulio.

Išėjus atgal prie upės, užšokime ant kyšulio ir pasinaudokime šuliniu. 

Kai tik galėsime atsistoti, šokime ant platformos o nuo jos į tolimąją iškilimą. Leiskimės žemyn virve ir nušokime ant kito iškilimo.

Užlipkime ant sienos ir pasiruoškime. Iš dešinės mus atakuos drakonas. 

Įeikime į praėjimą ir paspauskime jungiklį. Šviesa pritrauks dar vieną drakoną - nušaukime ir jį. Grįžkime atgal prie baidarės ir plaukime prie vandens sūkurio. Pasistenkime išsilaikyti sūkurio krašte, kitaip žūsime.

Kada, pagaliau, galėsime paspausti jungiklį, bus atidarytas išėjimas iš lygio. 

Atsiras pora krokodilų. Pasistenkime greitai išlipti iš vandens. Ir jei bus noras, nužudykime juos.

Lygis praeitas

 

The Temple of Puna

 

Priešai: Vietiniai, Puna

Žaidimas prasideda centriniame tunelyje.

Galiausiai mūsų laukia nedidelis nuotykis Pune šventykloje. 

Iškart, lygio pradžioje, mus atakuos papuasai. Stenkimės su jais susidoroti greičiau, kitaip teks susipažinti su jų nuodingomis strėlytėmis. Jei vis tiek nepavyks jų išvengti, pabandykime priešų nužudyti kuo daugiau, o tada jau panaudoti vaistinėlę. 

Einame žemyn, kur yra vartai, vedantys pas pagrindinį bosą. Nors, kol kas, nekreipkime dėmesio į juos, ir eikime į didelį kambarį su rieduliu ant nuolydžio. 

Kai atsidursime ant laiptų, papuasai vėl atakuos. Nužudykime juos visus ir eikime aukštyn. Tada pasilenkime ir nušliaužkime į kitą kambarį. Pereiti jį bus nelengva, nes besisukančios ašmenys neša mirtį.

Užšokime ant iškilimo. Kai ašmenys praeis šalia ir nukryps į dešinį kambario kampą, prabėkime sprint režimu. 

Stokime nugara prie sienos ir stebėkime peilius - kai jie vėl praeis šalia, paspauskime jungiklį ir grįžkime į saugią vietą. 

Dabar reikia patekti į kitą kambario dalį. Turėsime parodyti visą savo judrumą. 

Prašokime tarpe tarp ašmenų ir labai greitai bėkime į priešingą kampą. Kartoti šį manevrą reikia tol, kol paspausime visus keturis jungiklius.

Po to atsidarys durys. Pasislėpkime už jų dar kartą, paskaičiuokime laiką taip, kad paslysti tarp peilių ir pasiimti Akmenį. 

Kai tai padarysime, grįžkime prie durų. 

Praeikime šlaitu į kitą kambarį - čia lubos bus prismaigstytos ietimis. Jei pakankamai greitai paspausime visus tris jungiklius, lubos nustos leistis žemyn. Tačiau tą patį galime pasiekti paprasčiausiai pastumdami dėžę.

Kai lubos nustoja judėti, eikime per atidarytas duris ir toliau į kamerą su spąstais.

Spustelkime jungiklį, tam kad įjungtumėm šviesą ir uždarytumėm duris. 

Kai išgirsime riedulio griausmą, sparčiai bėkime žemyn perėjimu. 

Pasukime prie durų dešinėn ir pabėkime prie Akmens.

Stenkimės laikytis arčiau centro, kitaip grindys prasmegs. 

Tarp dviejų nusileidimų esame saugūs. 

Jei nespėsime paimti Akmens, galėsime nušliaužti atgal ir pasiimti jį. Koridoriuje mus atakuos papuasai - vienas iš dešinės ir du iš kairės. Nužudykime juos ir lipkime laiptais. Kada laiptai staigiai pasisuks, pamatysime skylę, vedančią į tamsą. Peršokime ant sienos ir slyskime į skylę - atsidursime šalia pirmosios slėptuvės.

Galiausiai prieikime prie vartų ir eikime į salę, kurioje randasi Puna. Priartėjus arčiau, jis pasuks. Kai kova prasidės, bet kokiu atveju nesustokime. Vienas praleistas smūgis - mirtis!!!  Todėl priešui nesuteikime šio malonumo. 

Puna niekuomet nepasikelia nuo savo kėdės ir todėl jis yra gana lengvas tikslas. 

Kelis kartus jis kviesis pagalbos. Pirmiausia susidorokime su jo "palaikymo grupe", ir tik tada šaudykime į Bosą. 

Kol jam padeda, jis mūsų neatakuoja. 

Kai Puna bus nužudytas, nuo kėdės paimkime vaistinėlę ir artefaktą. 

Jei perėjome žaidimą pagal šį vadovą, tuomet turime surinkę visus keturis artefaktus. 

Ką gi, pasiruoškime kelionei į Antarktidą. Brrr ...

Lygis praeitas

 

ANTARCTICA

Antarctica

 

Priešai: Jūrininkai, Šunys

Bet koks kontaktas su vandeniu Antarktidoje, nepageidautinas. Bet, jeigu jis yra neišvengiamas, tai reikia stengtis suvesti buvimą iki minimumo. Pas Larą atsiranda naujas "sušalimo" vandenyje gyvybės rodiklis. Kai Lara sušala, gyvybė pradeda mažėti akimirksniu.

Paskutinė kelionių dalis prasideda nuo maudynių šaltame vandenyje. Nesižavėkime maudynėmis, nes mirtinai sušalsime. Naujas prietaisas parodys, kiek dar bus galima išbūti lediniame vandenyje.

Jei yra noras, galime nerti, kad pasiimtumėm amunicijos.

Išlipkime ant kranto ir praeikime šalia trobelės. Joje randasi paskutinė slėptuvė šiame lygyje. Bet, pirmiausiai, teks gerokai pavargti ieškant rakto.

Peršokime per vandens juostą ir tada greitai plaukime prie ledo briaunos. Dar šiek tiek plaukimo - ir jau esame ant tvirto pagrindo, netoli laivo priekio. Peršokime ant briaunos ir nuo jos, šokime ant denio. Denyje yra liukas, per kurį galime įeiti į laivo vidų. Pakeliui į mašinų skyrių reikės pakovoti su keliais jūrininkais.

Kairėje nuo mašinos yra jungiklis. Eikime pro duris ir sekime koridoriumi, žudydami jūrininkus. Koridoriaus atsišakojime sustokime ir įsiminkime skylės padėtį lubose - per ją bus galima išeiti. Einame link oranžinio vamzdžio ir nužudykime jūrininką, tada eikime pro duris. Eikime prie lango, pakeliui šaudant jūrininkus. Pro langą pamatysime motorinę valtį "Zodiac". Paspauskime mygtuką ir nuleiskime valtį ant vandens.

Dabar išlipkime ant denio per skylę lubose. Eikime prie laivagalio ir šokime ant uolos, ten yra pirmoji slėptuvė. 

Grįžkime atgal ir sėskime į valtį. Tai labai gera valtis, geresnė už Venecijos katerį. Apsukime aplink laivą ir aplink uolą, praeikime pro namelį ir eikime į tunelį, o tada užlipkime ant briaunos.

Naudokime žvakę, kad pasiektumėm tarpą. Čia yra antroji slėptuvė, ten rasime vaistinėlę. Grįžkime atgal. Galime nerti į vandenį ir surasti šovinius. Po to pakilkime atgal į valtį. Tuneliu eikime tolyn, kol jis išsiplės ir pasirodys vartai. Įeikime pro juos ir pasiruoškime pasipriešinimui.

Peršokime per siją ir kryžkelėje pasukime į dešinę. Kai keliukas baigsis, šokime žemyn. 

Eikime per praėjimą, nušaunant apsaugą ir šunis, kol pamatysime šone esantį pastatą. Prieš pasukdami į kairę apeikime aplink pastatą aplink ir paspauskime mygtuką. 

Už kampo yra skylė, per kurią galima nušokti žemyn. Plaukime į kairę ir atsidursime prie kuro vožtuvų. Briskime per vandenį (nesijaudinkite, nenukentėsime) ir kopėčiomis pakilkime prie generatoriaus. Generatoriaus patalpa yra užrakinta, todėl eikime keliuku į kairę. 

Praeikime šalia veislyno ir susitiksime su visa armija niekadėjų. 

Be to, aplinkui pilna dubių-gaudyklių.

Po tilteliu rasime šovinius ir eikime žemyn, nepamirštant pašaudyti į šonus. Dabar grįžkime prie skylės, per kurią galima patekti prie kuro vožtuvų. Įeikime į urvą ir eikime prie durų. Sargyba stengsis uždaryti duris ir sustabdyti jus - nužudykite visus.  Eikime aukštyn, toliau šaudant priešus. Viršuje rasime laužtuvą [Crowbar]. Grįžkime prie skylės, vedančios prie vožtuvų ir vėl eikime per tamsų kanalą. Pakilkime prie pastato, paspauskime jungiklį ir laužtuvu atidarykime duris. Eikime žemyn ir patikrinkime žemėlapį, kokie būtent vožtuvai mums reikalingi.

Grįžkime į generatoriaus kambarį ir paspauskime jungiklį, kad galėtumėm paleisti  mašinas. Tada eikime į veislyną ir užsiimkime šunimis. Paspauskime visus tris mygtukus ir pasiimkime raktą nuo vartų [Gate Key]. Po visko grįžkime į valtį. Įeikime į pastatą su durimis, kurias atidarėme laužtuvu, panaudokime vartų raktą ir paspauskime mygtuką. Išeinant iš pastato, pasiruoškime kovai su sargyba.

Grįžę į valtį, tęskime kelionę tunelį. Kairėje pamatysime vietą, tinkamą išlipti. Prisišvartuokime ir paieškokime paslėptos nišos apačioje, dešinėje. Ten randasi raktas nuo trobelės [Hut Key]. 

Dabar sėskime į valtį ir grįžkime į šio lygio pradžią, kur yra namelis. Atidarykime jį raktu [Hut Key]. Slėptuvėje rasime žvakes ir Akmenį. Tada plaukime valtimi pro vartus ir kai pastebėsime namelį, išlipkime į krantą. Nužudykime sargybą ir išeikime iš lygio.

Lygis praeitas.

 

RX-Tech Mines

 

Priešai: Ugniasvaidininkai, Mutantai.

Bėkime koridoriumi ir pasukime į dešinę. Eikime per visus vartus, kol išgirsime spragtelėjimą. Apsisukime ir pamatysime platų praėjimą ir savo pirmąjį ugniasvaidininką. Šitie vaikinai nėra labai agresyvūs, o ir pirmieji ne visada puola, taigi neskubėkime naudoti ginklų.

Eikime prie kambario su trimis vežimėliais ir įjunkime šviesą valdymo kambaryje. Nužudykime mutantą, neužmirštant, kad su mirtimi ,jo nuodai netaps mažiau pavojingi. 

Valdymo kambaryje, užsiropškime aukštyn ir nusileiskime kopėčiomis. Kai atsidursime ant apatinio laiptelio, šokime atgal ir galėsime pasiekti pirmąją slėptuvę.

Grįžkime atgal prie vežimėlių ir sėskime į vidurinį iš jų. Važiuokime ir nenaudokime stabdžio, pakeliui perveskime rodyklę. Kai vežimėlis sustos, galime išlipti.

Pražliaužkime po grąžtais ir lyskime į įtrūkimą sienoje. Nužudykime dar vieną mutantą, tada šokime į praėjimą, o nuo jo - ant žemiau esančio iškilimo. Reikės dar įveikti keletą kitų įtrūkimų, kol atsidursime ant kito iškilimo. Dabar eikime į priešingą pusę. Kai atsirasime atviroje erdvėje, pasiruoškime kovai su daugybe priešų.

Ant metalinio iškilimo rasime laužtuvą. Be to, netoliese slepiasi mutantai. Raskime sienoje įtrūkimą ir jį gerai ištyrinėkime. Norėdami tai padaryti, eikime į dešinę, prie uolų ir po to lipkime ant briaunos. Viduje yra jungiklis, kuris atidaro prieigą prie kitos slėptuvės, kurią galima pasiekti per kelias minutes.

Dabar lipkime per apsnigtą šlaitą, pasirinkdami tvirtesnes vietas. Įeikime į praėjimą ir pasilenkime taip, kad neatsiremti į įvairias kliūtis. Tada vėl pakilkime šlaitu ir nužudykime mutantą. 

Vežimėlio pagalba grįžkime atgal - nepamirškime pakeisti rodyklės! 

Laužtuvu atidarykime duris - už jų guli švininė baterija (Lead Acid Battery). 

Grįžkime į tą vietą, kur buvo pirmoji slėptuvė. Dabar atidarytos dar vienos durys - galime išvalyti antrąją slėptuvę. 

Pats laikas  kitai mūsų kelionei.

Sėskime į žemesnį vagonėlį ir padidinkime greitį. Pageidautina važiuoti susilenkus, nes kitaip galime susimušti galvą. Kai vežimėlis sustoja, išlipkime iš jo ir eikime koridoriumi žemyn. Pakeliui nužudykime visus mutantus ir einame toliau. Praėjime, kur veržiasi garai, rasime laužtuvą. Nužudykime mutantą. Šliaužkime po garų purkštukais ir suraskime čiaupą ir baseiną. Starteris randasi baseino apačioje, todėl turėsime paplaukioti. Nepamirškime, kad vanduo yra labai šaltas.

Grįžkime į kambarį su vežimėliais ir pasivažinėkime trečią kartą. Kai išlipsime, atsidursime prie krano, ant kurio pakabintas mini-povandeninis laivas. Nuleiskime jį su starterio pagalba, prieš tai įstatę bateriją į reikiamą angą. Nerkime ir įlipkime į povandeninį laivą. Dabar reikia perplaukti išilgai šviesų ir pasukti į dešinę.

Panaudojam vaistinėlę - mūsų sveikata aiškiai nėra skirta tokiai kelionei. 

Nereikia šaudyti ugniasvaidininką - jis nepavojingas. Nusileiskime ant iškilimo po tiltu. Tik negalima pamiršti, kad aplink plaukioja mutantai. 

Kai lysime į bedugnę, peršokinėkime nuo kyšulio ant kyšulio. Pasiekę kraštą apatinio kyšulio, pamatysime trečią slėptuvę. 

Tada grįžkime ant tilto ir išeikime iš lygio per mažą namelį.

Lygis praeitas.

 

Lost City of Tinnos

 

Pirmiausia apžiūrėkime miestą, tada užlipkime laiptais į viršų. Paspauskime jungiklį ir atidarykime duris apačioje, tada šokime ant kolonos ir paimkime Akmenį. 

Nusileiskime žemyn ir nišoje, trumpame koridoriuje, pasiimkime pagrindinį Uli raktą (Uli key). Naudodamiesi šiuo raktu, galime atidaryti praėjimą vidiniame kieme prie juodų grotelių.

Netoli nuo pirmojo jungiklio randasi antrasis. Paspauskime ir grįžkime į namą. 

Eikime pasvirusiu koridoriumi, kol pamatysime dar vieną jungiklį. Dabar bus atidaryta prieiga prie penkių jungiklių. Spustelėkime pirmą, antrą ir penktą, tada galime eiti toliau. 

Prie sugriauto tilto mūsų laukia Akmuo ir pora gigantiškų širšių.

Briaunomis lipkime į viršų ir atraskime nematomą kelią iki širšių lizdo. Iššaudykime visas širšes ir šokime į lizdą, tik nepatekime į skylę. 

Grįžkime ant tilto ir peršokime per akmenis, tada toliau eikime praėjimu. Pasukime į dešinę ir nepamirškime pasiimti vaistinėlės - ji yra kairėje nuo išėjimo.

Įeikime į žalią praėjimą ir išžudykime viską, kas juda. Tada turime pagalvoti apie tai, kaip nueiti toliau ir išgyventi. 

Kelias blokuotas, siūbuojančiais puodais su karštomis anglimis. Apskaičiuokime laiką ir prabėkime tarp jų. Užlipkime ant kyšulio kairėje ir eikime šaudydami širšes. 

Dabar eikime koridoriumi ir paspauskime jungiklį - pasirodys trys monstrai. Nužudykime juos ir eikime prie kito  jungiklio, kuris atveria prieigą prie plyšio išorėje. 

Kolona užlipkime į viršų ir eikime toliau. Stengdamiesi išvengti spąstų.

Šioje vietovėje rasime daugybę jungiklių, kurie pakelia ir nuleidžia platformas. Be to, vienas iš jų atidaro prieigą prie slėptuvės, bet labai trumpam. 

Leiskimės žemyn, ir praėjimo kairėje sienoje  pamatysime ją, bet paspausti šį jungiklį reikia tik tada, kai atsidaro durys.

Paspauskime jungiklį pirmame aukšte ir kartu su platforma pakilkime prie briaunos. Tada pereikime ant kitos briaunos ir apsižiūrėkime aplink - turėtumėm pastebėti platformą po praėjimu. Pereikim ant jos, naudodami "Monkey Swing", į patį praėjimą. Praeikime juo ir paspauskime jungiklį, tada grįžkime atgal ir atidarykime slėptuvę.

Po to greitai prabėkime koridoriumi ir nušokime ant briaunos kairėje, o iš ten - ant grindų. Tada atidarykime duris naudodami jungiklį. 

Bėkime pirmiausia prie šviesos kolonos, tada pasukime į dešinę, palipkime laiptais ir praėjimu nusileiskime žemyn ir iškart į dešinę. Prabėkime pro įkaitusius puodus su anglimi ir bėkime tiltu. Šokime į dešinę, nusileiskime šlaitu žemyn ir eikime pro duris, prieš tai kol jos atsidarys. Talpykloje rasime Akmenį. Dukart spustelėkime jungiklį ir grįžkime į kambarį su šviesos stulpu.

Šviesos dėmės žymi centrą kiekvieno iš kitų keturių kambarių. Šiuose kambariuose būtina išspręsti galvosūkius, susijusius su keturiais elementais. Išsprendus paslaptį, gausime kaukę. Surinkime visas keturias kaukes ir padėkime ant keturių statulų (jos randasi apačioje). Po to jau galime eiti pas Bosą. 

Žemės kambarys (Earth room) praeinamas lengviausiai. Be to, jame randasi paskutinė slėptuvė šiame lygyje. 

Tai ir pradėkime nuo jo.

Kai įeisime į kambarį, pasukime į dešinę. Visas kambarys yra ištisai smėlis, kuris gali mus įtraukti. Todėl žiūrėkime ženklus ant sienos - jie parodys, kur yra tvirtas pagrindas. 

Paimkime "Vandenynų" kaukę ir pamatysime, kaip kris lubos. Grįžkime atgal, nors tai nėra paprasta. Sienos kraštais prieikime iki jungiklio ir atidarykime įėjimą prie paskutinės slėptuvės. Už kampo yra nuolydis, juo ir išeisime iš  kambario.

Grįžkime į koridorių, kur siūbuoja anglys ir pamatysime bloką. Užlipkime ant jo ir išvalykime paskutinę slėptuvę šiame žaidime. 

Dabar galime grįžti ir užsiimti kitais trimis kambariais.

Pirmiausia įeikime į Vandens kambarį (Water room). Pradėkime plaukti ašmenų judesio kryptimi - tada galimo susidūrimo žala bus minimali. Praplaukus pro pirmus ašmenis, aplenkime laikrodį ir įplaukime į nišą kairėje, ten įkvėpsime oro ir paspauskime jungiklį. 

Grįžkime prie laikrodžio ir plaukime į skylę dešinėje. Vėl įkvėpkime oro ir paspauskime jungiklį - atsidarys durelės, už kurių yra kita Kaukė. Paimkime ją, paspauskime jungiklį ir grįžkime prie laikrodžio. 

Nišoje įkvėpkime daugiau oro ir nerkime į skylę po laikrodžiu. Srovė nuneš mus į tunelį, per kurį išplauksime atgal.

Vėjo kambarys (Wind room) yra didelis nuobodus labirintas. Pirmiausia eikime į dešinę, tada - kairę, tada vėl į dešinę, o kryžkelėje pasukime į kairę. Praeikime ilgiuoju praėjimu, užsilenkiančiu į dešinę, bet pirmiausia pasukime į kairę. Ten pamatysime kristalą - apeikime jį iš kairės ir kryžkelėje pasukime į dešinę. Įeikime į platesnį praėjimą ir užlipkime kairiuoju šlaitu, tada šokinėkime nuo briaunos ant briaunos, kol suveiks gaudyklė, nuleidžianti rąstus. 

Dabar eikime iki galo ir paimkime Kaukę.

Ugnies kambarys (Fire room), primins pirmosios žaidimo versijos Midas, lygio košmarus. Nesijaudinkime, šįkart bus lengviau :). 

Virš mūsų galvos yra šios teritorijos žemėlapis. Išnagrinėkime jį ir pradėkime judėti nuo bloko ant bloko, o paskui ant briaunų. Kai kurios iš jų yra nematomos, tačiau drakonų galvų liepsnos spindesys padės mūms jas aptikti. 

Reikia užlipti ant briaunos su jungikliu, kuris suteiks priėjimą prie paskutinės kaukės. 

Grįžkime atgal į kambarį su statulomis ir sudėkime ant jų kaukes. 

Dabar paimkime paskutinį Uli raktą ir eikime į praėjimą, vedantį į Meteorito olą (Meteorite Cavern).

Lygis praeitas.

 

Meteorite Cavern

 

 

Kova su paskutiniuoju bosu nebus pernelyg sudėtinga, jei žinosime jo visas silpnąsias vietas. Žinoma, jo “Mirties spindulys“ tuoj pat nusiųs mus į kitą pasaulį. Be to, bosas niekada neprašauna pro šalį. Iš to išplaukia, kad tiesiog nereikia leisti jam šaudyti. Laikykimės taip, kad meteoritas visą laiką būtų tarp jo ir mūsų. Tada jis nešaudys. O męs neleiskime veltui laiko...

Norėdami nužudyti šį monstrą, turime surinkti keturis meteorito gabalus - jie yra išsibarstę po visą kambarį. Mūsų pataikymas, tam tikrą laiką paralyžuos bosą. Nežiovaukime, o griebkime akmenis, kol monstras nejuda. Stenkimės, kad meteorito gabalas gulėtų kitoje boso pusėje, lyginant su centriniu meteoritu. Tai reiškia, kad prieš šaunant, reikia palaukti, kol pabaisa bus tinkamoje patalpos vietoje.

Paprastai bosas juda prieš laikrodžio rodyklę, taigi, paliekant nišą, bus protinga bėgti į dešinę. Kai bus surinkti visi keturi fragmentai, meteoritas pasiners į baseiną, o męs, tuo tarpu, galėsime nužudyti bosą.

Dabar, kai galime atgauti kvapą, pakilkime laiptais į viršų, praeikime pro sienoje iškaltą veidą ir užšokime ant statulos rankos. Iš ten nusigaukime ant briaunos ir eikime į kairį praėjimą. 

Dabar, kai pakilome pakankamai aukštai, peršokime ant kitos briaunos - naudokimės "Monkey Swing". Dabar šokime ant akmeninės briaunos ir išlipkime lauk. Nusileiskime snieguotu nuolydžiu ir pasukime į dešinę.

Nužudykime visus tuos, kurie vis dar drįsta priešintis ir paspauskime ant sienos esantį mygtuką. Pasirodys sraigtasparnis. Tuo mūsų pagrindiniai nuotykiai atėjo į pabaigą.

Lygis praeitas.

Žaidimas taip pat...

 

Bonus Level

 

Štai čia ir yra mūsų pastangų rezultatas - suradę visas 59 slėptuves, galime pabandyti praeiti ir šį, papildomą bonuso lygį.

Turėkime omenyje, kad jokio inventoriaus neturėsime. Be to, negalėsime išlaikyti lygio be pilnos sveikatos būklės.

Lipkime ant metalinių briaunų ir eikime prie pastato. Įsibėgėkime ir šokime ant rampos, paimkime žvakes. Tada šokime ant platformos centre ir persikelkime ant šventyklos stogo su "Monkey swing" pagalba. 

Lubos kris. Krisime ir męs.

Atsistokime ant kojų. Ir jei dar esame gyvi, paimkime vaistinėlę ir pasigydykime. 

Purpurinėje platformoje rasime žvakes. 

Tada eikime į praėjimą virš lentynos.

Nišoje, virš spintos randasi jungiklis. Paspauskime jį, tada nušokime žemyn ir užlipkime ant pastato, esančio centre. Nuo jo pereikime ant briaunos, kuria praeiname į dešinę. 

Paspauskime sekantį jungiklį - jis yra viršutinėje nišoje. Pirmame aukšte turėtų atsidaryti praėjimas. 

Bėkime per šį praėjimą ir paspauskime jungiklį jo pabaigoje.

Grindys subyrės, todėl atgal teks brautis, patapus beždžione. Pagrindiniame kambaryje užlipkime ant briaunos, prie spintelės, o nuo jos peršokime į kairę naudojant "Monkey Swing". Greitai užsikabinkime už ko nors ir prisitraukime. Tuomet virve pakilkime į viršų.

Paimkime raktą nuo saugyklos (Vault Key) ir nuriedėkime šlaitu į apačią. Pasistenkime nušokti nuo šlaito, kai tik pateksime į apšviestą erdvę. 

Lipkime ant aikštelės virš kolonos, tada pasistenkime pamatyti atviras duris. Jos randasi kitoje kolonos pusėje. 

Šokime į vandenį ir užgesinkime degančius drabužius. Plaukime pro stūmoklį ir paspauskime mygtuką. Po to paimkime vaistinėlę dešinėje, ant briaunos.

Pakilę laiptais, nusiriskime iki briaunos krašto ir griebkimės už jos. Tuo pačiu aktyvuosime spąstus prie durų. Peršokime per skylę ir eikime į saugyklą. Atidarykime ją raktu. Sudaužykime groteles ir šokime į vandenį. Kai išlipsime ant žemės, nušaukime šunį ir jo savininką.

Ištirkime šią erdvę.

Susirinkime visus slaptojo lygio daiktus.

Dabar jau tikrai galime atsipalaiduoti!

 

 

Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft [Kodai, Paslaptys]

 

Rasti raktą Lara’s House

Norėdami surasti lenktynių trasos raktą, pirmiausia užrakinkite liokajųšaldytuve.

Tada eikite į miegamąjį ir paimkite žvakes prie Laros lovos. 

Eikite žemyn į salę, eikite į mansardą ir uždekite žvakę. Pamatysite mėlyną arba žalią dėžę. Du kartus pastumkite ją pirmyn. 

Išeikite iš mansardos ir eikite į biblioteką laiptais į viršų. Ant sienos, dešinėje pusėje esančioje knygų lentoje, pamatysite knygą, kurią turite įstumti į židinį. Kai ugnis užges, įlipkite į židinį, pasukite į kairę, užlipkite slaptu kanalu ir pereikite juo į kambarį. 

Ten užlipkite ant karnizo ir stumkite dėžę iš mansardos į kairę. 

Eikite į kitą karnizo galą, uždegite žvakę ir patraukite svirtelę sienoje. Kai durys stumsis, paspauskite O (ratas), kad apsisukti ratu ir bėkite prie durų po laiptais. 

Čia pamatysite dar vieną žalią dėžę. Traukite ją vieną kartą atgal ir dar kartą į dešinę. Šokite aukštyn į slaptą praėjimą, o po to į vandenį.

Plaukite aplink "akvariumą" į kitą pusę, bet laikykitės šalia stiklo - vandenyje pamatysite raktą. Jis randasi šalia akvariumo su žuvimi, cokolinėje patalpoje.

 

Treniruočių lygis: Big Guns

Pradėkite naują žaidimą (New Game), po to "All Weapons", po to "Level Skip" (žemiau randasi šitie kodai) ir išsirinkite kokį norite lygį, pavyzdžiui "London".

Išsirinkus "London", nušokite nuo karnizo ir žūkite! Pasirinkite įšėjimą į titulinį ekraną (Exit to Title Screen), po to pasirinkite "Lara's Home'. Paspauskite Select, kad pažvelgti į Laros sandėliuką. Čia bus pilnas arsenalas ginklų, nors paveikslėliai ir ne visi. Vistik naudoti galite tik Uzi ir Desert Eagle. "Patrankos" atrodo labai gramozdiškos lieknose Laros rankytėse :). Bet, labai efektyvios, ypač "assault course".

 

Kodus surinkinėti reikia labai greitai (be pauzių) !

 

* Visos paslaptys ir raktai

Žaidimo metu spauskite: L2x5,  R2,  L2x3, R2,  L2,  R2, L2x2,  R2,  L2x2, R2,  L2x2.

 

* Visi ginklai, Vaistinėlės, Žvakės, (Save) Kristalai

Žaidimo metu spauskite: L2,  R2x2,  L2x4, R2, L2,  R2x2,  L2, R2x2,  L2x2,  R2, L2x2,  R2.

 

* Praleisti lygį

Žaidimo metu spauskite: L2,  R2,  L2x2, R2,  L2,  R2, L2,  R2,  L2x4, R2,  L2,  R2X4, L2.

 

* Race Track raktas

Lara's Home Mansion žaidimo metu spauskite: R2,  L2x3, R2,  L2x6,  R2, L2x5,  R2,  L2x2.

 

* Pilna sveikata

Žaidimo metu spauskite: R2x2,  L2, R2,  L2x6,  R2, L2x3,  R2,  L2x5.

 

Save Crystal

Žaidimo metu spauskite: L2,  R2x2,  L2x4,  R2, L2,  R2x2,  L2, R2x2,  L2x2,  R2, L2x2,  R2.

 

Stovėsena ant rankų

Kai Lara pakibs rankomis ant nuolydžio, nuspauskite ir palaikykite vaikščiojimo mygtuką, tada paspauskite "UP", o "Lara" atliks rankų stovą.

 

Peršokti lygį

1. Išeikite ant lygaus paviršio, kur būtų galima padaryti šuolį.

2. Žingsnis į kairę, žingsnis į dešinę, žingsnis į kairę.

3. Apsisukimas ratu tris kartus.

4. Šuolis pirmyn ir ore spauskite O (apskritimas).

 

* Susinaikinimas

Žaidimo metu uždekite žvakę, paspauskite ir laikykite eiti (Walk). Žingsnis į priekį, žingsnis atgal, trys pilni apsisukimai (O (apskritimas)) bet kuria kryptimi. Tada spustelėkite peršokti (Jump), ir kol Lara yra ore, vėl spustelėkite peršokti (Jump) dar kartą. Jei viskas bus padaryta teisingai, Lara susprogs :)

 

* Motociklas

Paskutiniame žaidimo lygyje (Home Sweet Home), nusileiskite žemyn ir išeikite iš namo. Eikite per atvirus priekinius vartus, susiraskite motociklą ir dabar Lara galės palakstyti su juo. Apsukite motociklą ir nukreipkite jį į sodą - tegul Lara ištraiško visą gangsterių gaują į mažus trupinėlius.

 

* Nematomumas

Bet kuriuo žaidimo momentu spauskite: L1,  L2, X,  X,  L2, R2.

Lara tuoj pat taps nematoma. Dabar ji ramiai galės prasibrauti kur norės, niekeno nepastebėta!

 

Puikus triukas

Paspauskite "X", po to kai paspausite jungiklį (bet prieš tai, kol pradės eiti laikas), ir Laros valtis turės labai galingą variklį. Dabar ji gali nuskristi ilgais nuolydžiais, kurie veda prie kai kurių langų. Lara sugebės pralaužti langus ir patekti į kanalą prieš pat išėjimą iš lygio. Sutaupysite daug laiko. 

Ir galite praplaukti po minomis ir automatiškai pradėti kitą lygį su savo kateriu. 

Yra dar viena galimybė: Paspauskite jungiklį, praplaukite po medžiu ir įlipkite atgal į valtį. Dabar plaukite prie išvažiavimo iš lygio ir ... nusispjaut ant laiko limito!

 

* Pridedam žaidimui "pipiriukų"

Įeikite į Laros namus ir prieikite prie lovos miegamajame. Tegul antrasis žaidėjas su "kvadrato" mygtuku pradeda spaudinėti kokį nors ritmą. Tada pirmasis žaidėjas gali priversti Larą šokti (jumping, rolling, stepping ir t.t.). Po poros minučių pasirodys ritminio garso serija, o kai jis baigsis, Lara pasakys: "Man tikrai karšta ... ir aš einu priimti dušą" (I'm really hot. I'd better have a shover). 

Ir išeis iš vonios vienais batais ir juostele per liemenį! Žavu, ar ne?