„Indiana Jones and the Great Circle“ pagaliau pasiekė PS5 po trumpo Xbox ir PC ekskliuzyvumo laikotarpio. „MachineGames“, žinomi dėl „Wolfenstein“ serijos, sukūrė nuotykį, kurį PS5 platformoje sustiprina „DualSense“ valdymo pulto haptika ir PS5 Pro patobulinimai. Tai – geriausia vieta patirti šį botago pliaukšėjimų ir lobių medžioklės kupiną žaidimą.

Istorija ir atmosfera

Veiksmas vyksta tarp „Raiders of the Lost Ark“ ir „The Last Crusade“. Indiana Jones leidžiasi į naują pasaulinę kelionę, kai iš jo koledžo pavagiamas senovinis katės mumijos artefaktas. Istorija veda per Vatikano miesto paslaptis ir Gizos piramidžių požemius. Siužetas nėra labai originalus, tačiau puikiai dera prie „Indiana Jones“ mitologijos, kupinas nuorodų į filmus, ikoninių scenų ir vietovių. „MachineGames“ meilė šiai franšizei akivaizdi – grafika, garso dizainas, rašymas ir, svarbiausia, tonas bei atmosfera atgaivina Indy dvasią.

Troy Bakerio pasirodymas kaip Indiana Jones – tiesiog įspūdingas. Nors iš pradžių abejojome, ar jis pakeis Harrisoną Fordą, Bakerio balsas, išraiškingos replikos ir tiksli veido animacija greitai išsklaido abejones. Kartu su Alessandros Mastronardi (Gina Lombardi) ir Marios Gavrilio (Emmerich Voss) pasirodymais, aktoriai sukuria autentišką senojo Holivudo blokbasterio pojūtį. Centrinė paslaptis įtraukia, o netikėti siužeto posūkiai prideda žavesio.

indiana jones and the great circle 2

indiana jones and the great circle 2

indiana jones and the great circle 1

indiana jones and the great circle 1

indiana jones and the great circle

indiana jones and the great circle

indiana jones and the great circle 4

indiana jones and the great circle 4

Žaidimo eiga

„The Great Circle“ naudoja pirmojo asmens perspektyvą, kuri iš pradžių kėlė klausimų, ypač po „Uncharted“ serijos. Tačiau „MachineGames“ įrodo, kad šis pasirinkimas pasiteisina. Pirmasis asmuo pabrėžia aplinkos detales – nuo šešėlių ant senovinių kapų sienų iki plačių kraštovaizdžių. Žaidimas kinematografiškas, su galimybe naudoti letterboxed formato santykį tiems, kurie siekia autentiškumo.

Tyrinėdami, spręsdami galvosūkius ar kovodami, priartėjate prie aplinkos. Perėjimai į trečiąjį asmenį (pvz., čiumpant atbrailą ar naudojant botagą) atrodo kaip bandymas nuraminti pirmojo asmens skeptikus, tačiau jie šiek tiek trikdo sklandų žaidimo ritmą. Valdymas intuityvus, animacijos – įspūdingos, tačiau žaidimo eiga yra silpniausia dalis. Slaptumo mechanika pernelyg paprasta – priešai lėtai pastebi, o aptikę greitai pamiršta. Susidūrus su keliais priešais, kova tampa sudėtinga, ypač su ginklais, nes keli šūviai gali greitai užbaigti Indy nuotykį. Slaptumo segmentai, ypač pabaigoje, tampa per lengvi, o galimybė slėpti kūnus dažnai nereikalinga, nes priešai jų nepastebi. Nors yra immersive sim elementų, žaidimo ciklas lieka paviršutiniškas.

Atviros zonos ir šalutinės misijos

Didžiausia staigmena – atviros zonos, tokios kaip Vatikano miestas ar Sukhothai džiunglės. Skirtingai nei daugelyje linijinių žaidimų, šios sritys tankiai užpildytos paslaptimis, kolekcine medžiaga ir šalutinėmis misijomis. Pastarosios jaučiasi kaip esminė kampanijos dalis, prideda gilumo veikėjams ir papildo pagrindinę istoriją. Apie 15 valandų trunkanti kampanija išlieka įtraukianti, ypač dėl šių zonų.

PS5 ypatumai

„DualSense“ haptika yra puiki – nuo Indy smūgių ir botago pliaukšėjimų iki subtilių pojūčių scenose, pavyzdžiui, jaučiant vorus ar vėjo gūsius. Valdymo pulto šviesos juosta keičia spalvas pagal situaciją: geltona, kai priešai ieško, raudona – esant mažai sveikatos, žalia – gydantis. Šie elementai prideda immersijos, kurios trūksta Xbox versijoje.

Techniškai žaidimas veikia nepriekaištingai. Bazinėje PS5 versijoje jis išlaiko stabilų 60 kadrų per sekundę greitį su ray-tracing. PS5 Pro siūlo natyvią 4K raišką ir patobulintą ray-tracing, ypač pastebimą tamsiuose kapuose ar džiunglėse, kur apšvietimas ir atspindžiai kuria įspūdingą atmosferą. Per žaidimo laiką nebuvo kadrų kritimų, avarijų, tik vienas nedidelis vizualinis trikdis, kuris greičiausiai bus ištaisytas.

indiana jones and the great circle 5

indiana jones and the great circle 5

indiana jones and the great circle 3

indiana jones and the great circle 3

Išvada

„Indiana Jones and the Great Circle“ – tai smagus, nostalgiškas nuotykis. Nors žaidimo eiga šiek tiek nuvilia dėl paprastos slaptumo mechanikos, gyvybingos aplinkos, puikus rašymas, Troy Bakerio pasirodymas ir autentiškas Indy tonas sukuria nepamirštamą patirtį. PS5 versija su „DualSense“ haptika ir PS5 Pro vizualiniais patobulinimais yra geriausia šio nuotykio versija. Jei laukėte tinkamo momento, dabar jis atėjo.

Žaidimo reitingas

4.5/5
„Indiana Jones and the Great Circle“ – tai įtraukiantis nuotykis, kuris puikiai užfiksuoja Indy dvasią, sustiprintas PS5 „DualSense“ ir PS5 Pro vizualikos, tačiau paprasta slaptumo mechanika šiek tiek nuvilia.

Privalumai:

  • Puikiai atkuria „Indiana Jones“ toną ir atmosferą
  • Įspūdingos, detalios aplinkos
  • Troy Bakerio Indiana Jones – neįtikėtinas
  • Įtraukianti centrinė paslaptis
  • Smagios atviros zonos su turiningomis šalutinėmis misijomis

Trūkumai:

  • Slaptumo mechanika pernelyg paprasta
  • Perspektyvos perjungimai trikdo žaidimo sklandumą